bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Strategia rozwoju miasta Marki na lata 2022-2030

Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji „Strategii rozwoju miasta Marki na lata 2022-2030”. To finalizacja ponad rocznych prac nad dokumentem, w których wzięli udział: mieszkańcy, organizacje pozarządowe, partnerzy gospodarczy, radni, pracownicy, jednostki samorządowe i władze naszego urzędu. Działania koordynowało Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner, które  jako wykonawca „spinało wszystkie prace” i przygotowało finalną wersję projektu.

- Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowywanie tego dokumentu. Szczególne słowa podziękowania kieruję do mieszkańców, zarówno dorosłych, jak i młodzieży, którzy – zgodnie z hasłem „Marki Włącz się” – wypełniali ankiety bądź brali udział w bezpośrednich konsultacjach. Ostrożnie szacujemy, że udział w przygotowywaniu strategii miało ponad 2 tys. mieszkańców – podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Dokument jest „kopalnią” informacji o mieście, ale przede wszystkim wyznacza kierunki działań do 2030 r. Wskazuje szanse rozwoju Marek, ale także akcentuje wpływ aktualnych zagrożeń takich jak pandemia, wojna w Ukrainie, problemy gospodarcze, których wszyscy doświadczamy. Zapraszamy do zapoznana z dokumentem TUTAJ. W misji na kolejne osiem lat w centrum uwagi jest mieszkaniec:

Misją miasta jest podnoszenie standardu życia w Markach, jakości usług społecznych, budowanie wspólnoty mieszkańców i tożsamości, troska o rozwój gospodarczy, a także łagodzenie niekorzystnych skutków urbanizacji – czytamy w dokumencie.

Za przyjęciem uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji „Strategii rozwoju miasta Marki na lata 2022-2030” głosowało 17 radnych. Dwóch się wstrzymało od głosu oraz dwóch było przeciw.

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry