bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Unijne dotacje dla szkół

Wspólny projekt pięciu samorządów zakończył się sukcesem

W grupie siła – to stare porzekadło sprawdza się też w samorządach. Pięć gmin z powiatu wołomińskiego wystąpiło o dofinansowanie dla szkół z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Mazowieckiego.

Chodzi o zakup sprzętu i oprogramowania dla 25 szkół podstawowych z Marek, Radzymina, Ząbek, Kobyłki i Zielonki – precyzuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Starania samorządowców, których liderem jest Radzymin, zostały uwieńczone sukcesem. Pod koniec grudnia ubiegłego roku została podpisana umowa, której beneficjantami będzie około 15 tys. uczniów i nauczycieli z powiatu wołomińskiego (w tym pięciu publicznych placówek z naszego miasta: SP1, SP2, SP3,SP4 i ZS2).

Realizacja projektu wpłynie na jakość pracy w szkołach, również w zakresie nauczania online. Wprowadzone nowatorskie formy i metody kształcenia zaprocentują w rozwoju młodzieży i motywowaniu ich do nauki, która będzie w ciekawy sposób prezentowana na lekcjach – czytamy na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Nasze miasto zrealizuje w tym roku kalendarzowym zakupy dla szkół warte niemal 1,7 mln zł, natomiast wartość dotacji wyniesie 1,16 mln zł. Dzięki unijnemu wsparciu, którym dysponuje samorząd Mazowsza, do mareckich placówek edukacyjnych po przetargu trafią m.in. interaktywne tablice, mobilne pracownie (m.in. fizyczne, chemiczne, geograficzne), przenośne komputery, kamerki internetowe oraz urządzenia wielofunkcyjne.

Idziemy z duchem „cyfrowych” czasów. Chcemy, by nasi uczniowie korzystali z najnowszych i dostępnych narzędzi edukacyjnych. Zakupy, dofinansowane z RPO naszego województwa, idealnie wpisują się w ten trend. Wierzę, że będą dobrze służyć naszym uczniom i nauczycielom – podsumowuje Jacek Orych.

TM, WPS
12 stycznia 2022, godz. 08:43
#Miasto #Edukacja #Szkoła Podstawowa Nr 1 #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Szkoła Podstawowa Nr 3 #Szkoła Podstawowa Nr 4 #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry