bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ruszy przebudowa Wczasowej i odcinka Weneckiej

Zmiany w organizacji ruchu w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 2

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z modernizacją ulicy Wczasowej oraz odcinka ulicy Weneckiej (od Wczasowej do Projektowanej). W piątek wykonawca robót i zwycięzca przetargu, firma Dowbud-C II, został formalnie wprowadzony na plac budowy. Zakres robót jest szeroki – to m.in. budowa kanalizacji deszczowej, jezdni i chodników.

Wraz z realizacją inwestycji dojdzie do zmian w organizacji ruchu, dotyczących przede wszystkim rodziców dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół nr 2. Dojazd i wyjazd z placówki oświatowej będzie prowadził ulicami Projektowaną i Turystyczną. W tym celu ulica Projektowana na czas robót stanie się dwukierunkowa.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, ale dzięki tej realizacji poprawi się bezpieczeństwo ruchu w tym uczęszczanym rejonie.

Koszt inwestycji to 1,5 mln zł.

Mamy spore szanse na uzyskanie dofinansowania tej inwestycji. W ubiegłym roku złożyliśmy odpowiedni wniosek do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. W styczniu 2022 r. otrzymaliśmy informację, że inwestycja na Strudze jest pozytywnie zarekomendowana do wsparcia z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. To szansa na uzyskanie około 600 tys. zł – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Będzie to druga inwestycja w rejonie Zespołu Szkół nr 2. W 2020 r. zakończyły się prace związane z budową ulicy Projektowanej oraz modernizacją ulicy Turystycznej. Realizacja prac przy Wczasowej i Weneckiej pozwoli domknąć ring drogowy przy szkole, przedszkolu, bibliotece, boisku, siłowni plenerowej oraz miejskim archiwum.

 

WPZ
4 lutego 2022, godz. 12:00
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry