bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nie uszkodź wodomierza

Informacja Wodociągu Mareckiego

Ponad 2000 wodomierzy w Markach to urządzenia marki Sensus. W ostatnich miesiącach miejska spółka zanotowała przypadki uszkodzeń tego urządzenia. Wiele wskazuje na to, że są one konsekwencją nieumiejętnego sprawdzania stanu zużycia wody.

Sensus jest tak skonstruowany, że z zewnątrz nie widać stanu zużycia wody. Aby je sprawdzić, należy delikatnie odchylić plastikową osłonę znajdującą się po jednej stronie wodomierza. Nie wolno się jednak pomylić. Po drugiej stronie znajduje się na stałe przymocowana nakładka radiowa, która pozwala nam na zdalny odczyt danych. Jeśli zostanie wyrwana, wodomierz nie będzie nadawał się do dalszego użytku – informuje Wodociąg Marecki.

Żeby wykluczyć możliwość pomyłki, ekipy eksploatacyjne Wodociągu Mareckiego będą malować nakładkę radiową na jaskrawy kolor czerwony (tak jak na zdjęciu).

Będzie to forma ostrzeżenia. Po prostu prosimy pamiętać – tej części wodomierza nie dotykamy! – informuje Wodociąg Marecki.

Miejska firma przypomina, że odczyty wodomierzy są realizowane średnio raz w miesiącu. Dane o odczycie znajdują się na każdej fakturze. Tam też można sprawdzić poziom zużycia wody – bez konieczności zaglądania do wodomierza. Dostęp do danych w formie elektronicznej mają również abonenci Internetowego Biura Obsługi Klienta (IBO) Wodociągu Mareckiego. Zachęcamy do wykorzystania tego bezpłatnego narzędzia.

TM
5 kwietnia 2022, godz. 11:16
#Miasto #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry