bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Czy Polska jest dostępna?

Szkolimy się i rozwijamy wiedzę w ciekawej tematyce

Fundacja Szansa dla Niewidomych organizuje corocznie konferencję REHA. Zostały one zainicjowane w roku 1999, a w tym roku odbywała się okrągła XX edycja.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była tematyka, która nas żywo interesuje - „Świat otwarty dla niewidomych – autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”.

Osoby odpowiedzialne za poprawę dostępności w naszej gminie uczestniczyły w konferencji i zorganizowanych przy tej okazji warsztatach oraz wystawach.

Prelegenci podkreślali jakie wyzwania nadal czekają przed instytucjami publicznymi i prywatnymi, proponowali rozwiązania i podpowiadali dobre oraz sprawdzone wzorce. Po raz kolejny weszłyśmy w inny, mało dla nas nadal znany świat, aby lepiej go poznać i zrozumieć– podkreślają uczestniczki.

Forma konferencji pozwoliła poznać nie tylko przepisy prawa, ale przede wszystkim problemy z jakimi w codziennym życiu borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz rozwiązania, które pomogą w niwelowaniu barier.

Dziękujemy za zaproszenie na konferencję.

 

WPZ
16 września 2022, godz. 09:24
#Miasto #Edukacja #Zdrowie

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry