bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Trwają zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci

Szpital Ratownika Cegiełki edukuje najmłodszych

Od czterech lat prowadzone są zajęcia dla dzieci w miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Program nakierowany na naukę pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci w wieku od 3 do 10 lat jest kontynuacją udanej edycji pilotażowej z 2018 r. i realizacji programu w latach 2019-2021. Medycy pracują z najmłodszymi, aby w przyjazny sposób przybliżyć pracę służb medycznych, nauczyć dzieci właściwych zachowań i praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnego rodzaju urazach czy sytuacjach zagrażających zdrowiu oraz życiu. Dzieci uczą się także skutecznie wzywać pierwszą pomoc.

Istotą  programu nakierowanego na pierwszą pomoc przedmedyczną jest przekonanie, że wczesna edukacja zdrowotna przygotowuje dzieci do bycia niezależną i twórczą jednostką. Uczy dzieci bycia odpowiedzialnym, stanowczym i świadomym człowiekiem. Poddanie dzieci odpowiedniej nauce od tak wczesnego wieku daje możliwość kształtowania właściwych postaw prozdrowotnych, promuje zdrowy tryb życia i wyposaża dzieci w wiedzę, także w odpowiednie nawyki i zachowania - podkreśla Ada Gajek z wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.

Na potrzeby działań wykonane zostały gry planszowe i komiksy dla dzieci o tematyce zdrowotnej a w ramach kolejnych edycji przeprowadzane są konkursy plastyczne. 

Program w całości realizowany jest ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki.

WPZ
13 października 2022, godz. 10:11
#Miasto #Zdrowie

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry