bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Medal Pro Masovia dla zasłużonej nauczycielki

Marianna Moczulska z Zespołu Szkół nr 1 uhonorowana wyjątkową nagrodą

Święto Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzone co roku 14 października. Od kilku lat w Markach z tej okazji organizowana jest uroczysta gala podczas której nauczycielom wręczane są dyplomy stopni awansu zawodowego i nagrody Burmistrza. Dyrektorzy mareckich szkół i przedszkoli przyznają także nagrody dla swoich pracowników. Co roku jedna osoba wyróżniana jest wyjątkową nagrodą marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Jest to medal Pro Masovia.

W tym roku powędrował on do Pani Marianny Moczulskiej. Medal wręczyła Emilia Oleksiak - społeczny doradca marszałka wraz z Pawłem Pniewskim - Zastępcą Burmistrza oraz Agnieszką Lużyńską - Przewodniczącą Rady Miasta.

Pani Marianna Moczulska  jest nauczycielką dyplomowaną z 36-letnim stażem pracy pedagogicznej. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej o specjalności inżynieria chemiczna. Ukończyła również studia podyplomowe z informatyki na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki.  Pracę w Markach na stanowisku nauczyciela rozpoczęła w 1988 roku  w Szkole Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku jako nauczycielka fizyki, chemii i informatyki, gdzie przepracowała 14 lat. Od 2002 roku jest nauczycielką informatyki w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach, a od 2016 roku pełni również funkcję wicedyrektora tej szkoły. Pani Marianna Moczulska jest wybitną nauczycielką informatyki zarówno pod względem merytorycznym jak i metodycznym. Jej uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki z egzaminu maturalnego z informatyki. Duża liczba absolwentów, wśród których są również mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości powiatu wołomińskiego, kontynuuje edukację na wyższych uczelniach wybierając kierunki studiów związane z informatyką.

Pani Marianna znakomicie łączy stanowisko wicedyrektora szkoły i nauczyciela. Angażuje się bez reszty w sprawy swojego przedmiotu, a także w funkcjonowanie całej szkoły, w tym również w zakresie obsługi informatycznej. Zorganizowała pracownię informatyczną, którą na bieżąco udoskonala. Pod kierunkiem i nadzorem Pani Marianny Moczulskiej został zorganizowany system dostępu do Internetu z każdej sali lekcyjnej i wszystkich pomieszczeń administracyjnych. Była i jest inicjatorem wprowadzania w szkole nowych rozwiązań multimedialnych.  Pani profesor jest niezwykle życzliwa i zawsze służy pomocą w rozwiązywaniu problemów związanych z bieżącym funkcjonowaniem szkoły. Za swoje zaangażowanie, profesjonalizm i osiągane wysokie wyniki w nauczaniu otrzymywała wielokrotnie nagrody dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Markach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

WPZ
17 października 2022, godz. 15:23
#Miasto #Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry