bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nowe nałogi? Nie moje dziecko!

Czy aby na pewno? Zapraszamy na wykłady i warsztaty

Rok 2022 jest przełomowy w profilaktyce i terapii nowych uzależnień. Światowa organizacja zdrowia (WHO) uznała uzależnienie od gier komputerowych i problemy związane z łatwym dostępem do pornografii za poważne wyzwanie współczesnego świata, szczególnie w ochronie zdrowia psychicznego nastolatków. Jednocześnie legalizacja rekreacyjnej i medycznej marihuany zmieniła jej status i świadomość społeczną - stąd nastolatki coraz częściej uważają za niegroźną, przez co piąty już jej używał.

Co należy wiedzieć o nowych uzależnieniach oraz jak sobie z nimi radzić?

Burmistrz Miasta Marki zaprasza rodziców na cykl warsztatów i wykładów dotyczących problematyki marihuany wśród polskiej młodzieży oraz faktów i mitów na temat gier komputerowych. Rodzicie nauczą się jak „zdrowo” dziecko może korzystać z nowoczesnych technologii i kiedy zaczyna się uzależnienie oraz co warto wiedzieć przed kupnem dziecku pierwszego smartfona. Zajęcia dla rodziców będą odbywały się w CAF3 przy ul. Fabrycznej 3 od godz. 17 do 20 w następujących terminach:

  • 17 listopada
  • 18 listopada
  • 8 grudnia
  • 15 grudnia
  • 21 grudnia

Zaplanowano również spotkania z ekspertami profilaktyki uzależnień, podczas których poruszone zostaną takie tematy jak: Nastolatki i gry komputerowe, Nastolatki, a marihuana- czy nie uzależnia? Brzdąc i smartfon – kiedy i na jakich zasadach pozwalać dziecku korzystać z telefonów. Spotkania odbędą się w terminach:

3 listopada - SP nr 2, ul. Szkolna 9

16 listopada – SP rr 1, ul. Okólna 14

Zapisy na wszystkie spotkania będą prowadzone za pośrednictwem formularza on-line i na adres: profilaktyka@opsmarki.pl

OPS w Markach
20 października 2022, godz. 17:17
#Miasto #Ośrodek Pomocy Społecznej #CAF 3 #Zdrowie

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry