bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spotkanie Pierwszej Damy z mareckimi uczniami

Uczniowie ze szkoły przy Wczasowej odwiedzili Pałac Prezydencki.

Uczniowie klasy 3A (integracyjnej) ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Markach przy ul. Wczasowej 5, którzy po lekcjach uczęszczają na różne zajęcia dodatkowe oraz terapie, często biorą udział w projektach edukacyjnych oraz rozwijają swoje talenty. Wczoraj 8 listopada dzieci spotkały się w Pałacu Prezydenckim z Pierwszą Damą – Agatą Kornhauser–Duda.

Uczniowie rozmawiali o podejmowanych aktywnościach, rysowaniu czy ekologii. Mówili o ulubionych przedmiotach szkolnych, zabawach i kolegach. Pierwsza Dama po informacji od dzieci, że bardzo lubią czytać książki, pokazała im prezydencką bibliotekę, zazwyczaj nieudostępnianą zwiedzającym.

Młodzi ludzie usłyszeli o związkach Pałacu z małym Fryderykiem Chopinem, który zagrał tu swój pierwszy publiczny koncert. Rozmawiano o zasadach wyboru głowy państwa w Polsce, o prawach i obowiązkach obywatelskich oraz o wizytach głów innych państw w naszym kraju. Agata Kornhauser–Duda wyjaśniła dzieciom, co to jest protokół dyplomatyczny i jakie reguły zawiera, opowiedziała o przeznaczeniu poszczególnych pałacowych sal, ważnych wydarzeniach i obchodach, które w nich się odbywają.

Zdjęcia z wyprawy klasy 3A TUTAJ

 

TS
9 listopada 2022, godz. 12:44
#Zespół Szkół Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry