bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Na ostatniej prostej

W Markach powstanie filia poradni psychologiczno-pedagogicznej

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok. Być może ten mamy już za sobą. Dziś Jacek Orych, burmistrz naszego miasta, wspólnie z Adamem Lubiakiem, starostą wołomińskim i Hanną Skrzypczak, naczelnikiem Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Wołominie, wizytowali nieruchomość w Markach, która spełnia wymogi utworzenia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Z ankiet, które przeprowadzaliśmy przy okazji opracowywania strategii zdrowotnej, wynika, że ponad 38 proc. mieszkańców oczekuje poprawy dostępności usług z zakresu wsparcia psychologicznego – podkreśla Jacek Orych.

I taka myśl przyświeca idei uruchomienia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej. Będzie to wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz naszego miasta.

W tym temacie złożyłem zobowiązanie przed Radą Miasta Marki 22 czerwca 2022 r., że będę rekomendował Zarządowi i Radzie Powiatu utworzenie filii poradni w Markach. Dzisiejsze spotkanie potwierdziło możliwość utworzenia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej dla Marek. Przed nami uzgodnienia niezbędne do wypracowania umowy  o współpracy między powiatem wołomińskim i miastem i przedstawienie sprawy do zaopiniowania Zarządowi oraz Radzie Powiatu – informuje Adam Lubiak.

Nasz samorząd znalazł budynek odpowiadający wymogom dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejnym etapem, jest przygotowanie niezbędnej dokumentacji, a następnie adaptacja pomieszczeń na potrzeby poradni.

Dziękuję Burmistrzowi Miasta Marki za wzorową współpracę, szereg rozmów i uzgodnień oraz co najważniejsze znalezienie odpowiedniego lokalu, w którym po procesie adaptacji będzie mogła zafunkcjonować poradnia dedykowana mieszkańcom Marek. Trzymajcie kciuki. Działamy – podkreśla starosta.

Czasy są takie, że liczba młodych obywateli, które będą korzystać z tej formy pomocy, nie będzie spadać. Dlatego dziękuję Panu Staroście i przedstawicielom powiatu za zaangażowanie w realizację tego arcyważnego przedsięwzięcia – dodaje Jacek Orych.

 

TS
16 lutego 2023, godz. 15:05
#Miasto #Inwestycje #Zdrowie #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry