Marcovia przegrywa na Bielanach

Początek wiosennej rundy IV ligi w zimowej aurze

Przy padającym śniegu i w przenikliwym zimnie toczył się sobotni pojedynek Marcovii z Hutnikiem Warszawa. W ciężkich warunkach atmosferycznych lepiej odnaleźli się zawodnicy z Warszawy, którzy odnieśli zwycięstwo 3:1 (1:1). Honorową bramkę dla podopiecznych trenerów Tomasza Sokołowskiego i Przemysława Cegiełko zdobył w 18 minucie Kamil Żmuda. Warto odnotować, że debiut w oficjalnym meczu seniorów zaliczył Aleks Płoszka z rocznika 2007, który pojawił się na placu gry w 85 minucie w miejsce Sebastiana Szerszenia.

Za tydzień Marcovia zmierzy się również na wyjeździe z Escolą Varsovia.

Zimowa aura nie odstraszyła mareckich kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na stadionie Hutnika. Większość z nich zasiadła w sektorze gości, ale na głównej trybunie również pojawiło się wielu sympatyków naszego klubu. Dziękujemy zawodnikom za walkę, a kibicom za wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty!

Hutnik Warszawa – Marcovia Marki 3:1 (1:1)

Bramka: Kamil Żmuda 18′

Skład Marcovii: Adam Radzikowski – Krystian Omen, Jakub Kabala (C), Mateusz Argasiński, Bartosz Ciach – Hubert Władyka (85′ Paweł Basiuk), Bartosz Osoliński (65′ Michał Ochman), Michał Durajczyk, Jan Szulkowski (60′ Paweł Żmuda), Kamil Żmuda (73′ Igor Ruciński) – Sebastian Szerszeń (85′ Aleks Płoszka)

Trenerzy: Tomasz Sokołowski, Przemysław Cegiełko, Marek Plichta (trener bramkarzy)