bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Archiwum Historii Mówionej

Odkrywamy i chronimy dziedzictwo naszego miasta i jego mieszkańców

Marki to miasto z ciekawą historią. Chcemy zaprosić Państwa do jej odkrywania. Niebawem będzie można to robić z domowej kanapy, ponieważ otworzymy wirtualne muzeum. Chcemy wspólnie  Mareckim Ośrodkiem Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego ożywić pamięć i zaprosić do poznania ciekawych postaci oraz miejsc związanych z Markami.

Będzie to nowa odsłona projektu MOK (strony internetowej mokmarki.pl/muzeum), zainicjowanego przed dwoma laty, ale poszerzymy jego ofertę tworząc Archiwum Historii Mówionej. Rejestrować będziemy relacje najstarszych mieszkańców - świadków historii XX wieku. Mamy nadzieję, że uda nam się nagrać wspomnienia dotyczące okresu międzywojennego, II wojny światowej, stalinizmu i epoki PRL-u. W archiwum, obok poważnych tematów, znajdą się także wspomnienia o dziecinnych zabawach, młodzieńczych dylematach czy życiowych absurdach. Dowiemy się, gdzie można było zrobić najlepsze zakupy, zjeść najsmaczniejsze lody i dokąd pójść na potańcówkę.

Projekt uruchamiamy w maju, a tymczasem zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które chcą się zaangażować w odkrywanie dziedzictwa naszej małej ojczyzny. Powstanie Rada Muzeum złożona z najstarszych mieszkańców i historyków, która zaplanuje działania i pomoże zweryfikować oraz uporządkować treści. Koordynatorem projektu jest Kinga Jakubowska, która zaprasza do kontaktu bezpośrednio w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego oraz pod numerem telefonu 22 781 14 06. Jeśli chcesz opowiedzieć o swoich przeżyciach albo byłeś świadkiem historycznych wydarzeń, koniecznie zgłoś swój udział w projekcie!

W niedzielę, 14 maja, w ramach „Nocy Muzeów”, MOK stanie się Muzeum Marek. Zapraszamy do zwiedzania i odkrywania mareckiej historii, którą wyeksponujemy w naszych salach. Archiwalne zdjęcia, artefakty oraz spotkanie z najstarszymi mieszkańcami miasta będą okazją do podróży wehikułem czasu. To nie wszystkie atrakcje! Zaprosimy na mini recitale, które zaprezentują znani i lubiani mareccy artyści. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku oraz tajemniczej atmosfery – informuje Aleksandra Jankowska dyrektor MOK.

Noc Mareckiego Muzeum będzie inauguracją projektu Wirtualne Muzeum Marek. Mamy nadzieję, że odkryjecie z nami wszystkie mareckie tajemnice i duchy historyczne, a niektórym uda się zobaczyć rąbek sukni Flory Briggs, która podobno krąży po korytarzach pałacu oraz MOK-u. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00.

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek!

Materiał pochodzi z biuletynu Marki.pl

TM/MOK im. Tadeusza Lużyńskieg
15 marca 2023, godz. 09:00
#Miasto #Kultura #Marecki Ośrodek Kultury

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry