bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Bramkostrzelna KPR Marcovia ROKIS

Szczypiornistki naszego klubu zakończyły ligowe rozgrywki w środku tabeli

Gdyby brać pod uwagę liczbę strzelonych bramek (666), piłkarki ręczne KPR Marcovia ROKIS znalazłyby się tuż za podium grupy C I ligi piłki ręcznej. Trochę gorzej poszło z bronieniem, dlatego ostatecznie szczypiornistki z Marek i Radzymina zajęły siódme miejsce w tabeli. Wygrały dziewięciokrotnie, jedenastokrotnie uznawały wyższość rywalek.

Przed sezonem założyliśmy sobie zdobycie 6-8 miejsca. I to udało się zrealizować. Staramy się grać nowoczesną szybką, piłkę ręczną, dlatego mamy na koncie tyle zdobytych bramek. Nad obroną stale pracujemy. Gdyby nie kontuzje czołowych zawodniczek oraz pechowo przegrany mecz w Łodzi, na który z powodu korków weszliśmy prosto z autokaru, zajęlibyśmy 6 miejsce – mówi Małgorzata Buksakowska, trenerka KPR Marcovia ROKIS.

W kolejnym sezonie czeka nas reorganizacja rozgrywek ligowych. Obecnie na zapleczu kobiecej Superligi grają trzy grupy I ligi. Zostaną one scalone w ligę centralną, liczącą 12-14 zespołów. Jeszcze nie wiemy, czy zagra w niej KPR Marcovia ROKIS.

Niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć, będziemy dalej budować profesjonalny zespół seniorski, do którego będziemy stopniowo włączać nasze juniorki – deklaruje Małgorzata Buksakowska.

Materiał pochodzi z biuletynu Marki.pl 

 

TM
24 maja 2023, godz. 12:51
#Miasto #Sport

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry