bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Coś wesołego

Prezentacje Plastyki Mareckiej podczas Dni Marek

Prezentacje to impreza z wieloletnimi tradycjami – pierwsza edycja odbyła się w latach 90. XX wieku. Obecnie organizujemy je w formie biennale (co dwa lata). Biorą w nich udział artyści sztuk wizualnych, związanych z Markami przez miejsce urodzenia, zamieszkania, pracy lub inne ważne więzi. Przyjmujemy prace osób pełnoletnich: profesjonalistów i zdolnych amatorów o wysokich umiejętnościach technicznych.  

W tym roku prosimy twórców, aby odwołali się do tematu przewodniego, czyli COŚ WESOŁEGO. Wesoły to znaczy radosny, pogodny, czasem też szczęśliwy, ale także po prostu nie-smutny. W kontekście dzieła plastycznego wesołość może odnosić się do obranego tematu – lekkiego, niezobowiązującego, jak scenki rodzajowe i martwe natury z kwiatami. Wesołe były sielanki, bukoliki i niektóre, nieco frywolne, przedstawienia mitologiczne np. bachantki czy Diana w kąpieli. Ale wesołe może być też dzieło o temacie nienacechowanym emocjonalnie np. pejzaż – artysta osiąga to przez dobór barw (jasną, kontrastową paletę), światło oraz kompozycję (najczęściej dynamiczną).

Zaplanowaliśmy prezentację prac połączoną z warsztatami plastycznymi w Parku Miejskim 4 czerwca podczas Dni Marek oraz wystawę w siedzibie MOK we wrześniu 2023. Serdecznie zapraszamy!

MOK im. Tadeusza Lużyńskiego
31 maja 2023, godz. 10:58
#Miasto #Kultura #Marecki Ośrodek Kultury

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry