bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spartakiada po raz 18

Fantastyczna pogoda, znakomita frekwencja, dobra zabawa. Tak było w niedzielę na stadionie przy Wspólnej!

W ubiegłą sobotę padało, dlatego organizatorzy niedzielnej Spartakiady byli odrobinę zaniepokojeni. Wszak coroczne wydarzenie odbywa się w plenerze na stadionie przy Wspólnej 12. Na dodatek była to osiemnasta, „pełnoletnia” edycja wydarzenia, więc lepiej by było, gdyby oczywiście nie padało. Na szczęście w niedzielny poranek okazało się, że pogoda będzie sprzyjać uczestnikom wydarzenia.

Wszystko, co zaplanowaliśmy, udało się. Mieszkańcy miasta tłumnie nas odwiedzili i mamy nadzieję, że będą dobrze wspominać ten wspólnie spędzony czas – podkreśla organizator, czyli Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.

A skoro to była „osiemnastka”, to musiał być tort. I to nie byle jaki. Ważył aż 70 kg i jego niesamowity smak miało okazję poczuć aż 900 osób, które ustawiły się w długiej kolejce.

Było pięknie, kolorowo, radośnie, pysznie, rodzinnie, artystycznie i sportowo. Przygotowaliśmy  całe mnóstwo atrakcji i wydarzeń, z których mieszkańcy bardzo chętnie korzystali – opisują organizatorzy.

Wśród niedzielnych atrakcji znalazły się m.in.:

 • wysłanie balonu stratosferycznego, który doleciał aż w okolice Białegostoku
 • strzelnica
 • konkursy kulinarne
 • mecz piłki nożnej Marcovia kontra reprezentacja policji
 • przejażdżka kucykami i spotkanie z alpakami
 • dmuchańce i zjeżdżalnie
 • konkursy plastyczne
 • występy i pokazy na scenie
 • kwietne wianki
 • wybór Sportowej Rodziny Roku
 • stanowisko daktyloskopijne technika kryminalistyki

Ogromnym wzięciem cieszyła się akcja wymiany zużytych baterii na rośliny, organizowana przez marecki ratusz. Wzięło w niej udział 400 osób. Łącznie urząd zebrał 14 tys. sztuk baterii i akumulatorków. Widać, że projekty ekologiczne cieszą się zasłużonym wzięciem.

W trakcie imprezy prowadzona była również zbiórka na rzecz Ani, organizowana wspólnie z fundacją „Zdążyć z pomocą”. Przez kilka godzin udało się zebrać kwotę 2362 zł 14 gr.

Na obu boiskach i wzdłuż budynku klubowego Marcovii pojawiły się stanowiska partnerów Spartakiady.

- W tym gronie były m.in. Ochotnicza Straż Pożarna, Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach, Wodociąg Marecki, policja, warszawska Straż Miejska i wielu, wielu innych. Szczególne podziękowania kierujemy do mareckich seniorów (Rada Seniorów Marki), którzy zaprezentowali swoje dzieła, a także poprowadzili jedną z konkurencji (rzut moherowym beretem). Nie byłoby też tej imprezy, gdyby nie zaangażowanie pracowników Urzędu Miasta Marki, a także burmistrza Jacka Orycha, pod którego honorowym patronatem mogliśmy działać. Podziękowania ślemy również na ręce zarządu Mareckich Inwestycji Miejskich, a w szczególności władz Marcovii Marki, która tak pięknie nas ugościła – opisują organizatorzy.

Wielkie brawa należą się również wolontariuszom, bez których nie udałoby się zrealizować tego wydarzenia.

Kolejna Spartakiada – za rok! Szanowni mieszkańcy, już Was na nią zapraszamy!

MSG
27 września 2023, godz. 15:45
#Miasto #Mareckie Inwestycje Miejskie #MCER #Wodociąg Marecki #Ośrodek Pomocy Społecznej #Organizacje pozarządowe #Kultura #Środowisko #Bezpieczeństwo

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry