bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Emocje do ostatniego gwizdka

Marcovia wygrywa kolejny mecz o "sześć punktów"

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła występująca w IV lidze pierwsza drużyna Marcovii. Tym razem podopieczni Bartłomieja Walewskiego pokonali w Markach KS Raszyn. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego. Zwycięska bramka dla naszej drużyny padła w doliczonym czasie gry, gdy precyzyjnym strzałem popisał się Patryk Kultys.

Pojedynek z KS Raszyn awizowany był jako mecz z gatunku o „sześć punktów”. Marcovia miała przed rozpoczęciem spotkania trzy oczka przewagi nad podopiecznymi Jacka Romańczuka. Pierwsza bramka padła w 37 minucie za sprawą Piotra Cudnego, który z zimną krwią wykorzystał przytomne zagranie Michała Durajczyka.

Goście do wyrównania doprowadzili w 56 minucie. Stracona bramka nie uśpiła jednak podopiecznych Bartłomieja Walewskiego, którzy cały czas dążyli do zainkasowania kompletu punktów. W 85 minucie faulowany w polu karnym był Michał Durajczyk, a jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Mateusz Argasiński. Radość z ponownego prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo. Trzy minuty później goście, również z rzutu karnego, doprowadzili do remisu.

Gdy wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami, walcząca do końca Marcovia za sprawą Patryka Kultysa zdobyła w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę.

Było to drugie z rzędu, niezwykle ważne zwycięstwo naszej drużyny. Podopieczni Bartłomieja Walewskiego wykazali się dużą ambicją i wolą walki, co pozwoliło im ostatecznie zdobyć komplet punktów. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło „piłka oddała to, co wcześniej zabrała”.

Brawo DRUŻYNA, brawo TRENERZY, brawo KIBICE!

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Marcovia zmierzy się w Uninie z Wilgą Garwolin. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę, 18 listopada, o godz. 13:00.

Marcovia Marki – KS Raszyn 3:2 (1:0)

Bramki: Piotr Cudny 37′ Mateusz Argasiński 85′ (rzut karny) Patryk Kultys 90′

Żółte kartki: Michał Durajczyk

Skład Marcovii: Sebastian Kosiorowski – Grzegorz Kalisiak (85′ Milan Bazler), Mateusz Argasiński, Michał Boczoń, Kacper Klinicki – Paweł Żmuda, Bartosz Osoliński (80′ Patryk Kultys), Michał Durajczyk, Kamil Żmuda (C), Filip Bućko (80′ Kacper Grabowicz) – Piotr Cudny

Trenerzy: Bartłomiej Walewski, Patryk Żuber, Marek Plichta

Marcin Boczoń
16 listopada 2023, godz. 15:17
#Miasto #Sport

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry