bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Przetarg na remont kościoła w Strudze

Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac konserwatorskich

20 marca Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Andrzeja Boboli w Markach ogłosiła postępowanie przetargowe na remont kościoła parafialnego św. Andrzeja Boboli w Markach w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Firma Monumentia Sp. z o.o. z Warszawy wygrała postępowanie przetargowe na wymianę pokrycia dachowego bez uwzględnienia wieży, oraz ocieplenie stropu budynku kościoła w Markach w Strudze w formule zaprojektuj i wybuduj. Dziś (23 maja) proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Andrzeja Boboli Ks. Marek Posełkiewicz podpisał umowę z wykonawcą robót.

Zwycięska firma na realizację tego zadania będzie mieć czas do końca października 2025r. Prace podzielone będą na dwie części. Pierwsza to przygotowanie projektu i uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę bądź zgłoszenia. Będzie mieć na to 9 miesięcy. Potem ruszą prace budowlane.

Na ten cel zdobyliśmy dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Obudowy Zabytków, zgodnie ze wstępną promesą RPOZ/2022/10404/PolskiLad z przeznaczeniem na realizację Inwestycji: Remont kościoła parafialnego św. Andrzeja Boboli w Markach -  informuje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

W ciągu ostatnich lat pozyskaliśmy już przeszło 7 mln złotych na odbudowę i konserwację pamiątek historii na terenie naszego miasta. Dzięki wsparciu programów rządowych i samorządu Mazowsza dawny blask odzyskały zabytkowe kamienice osiedla robotniczego Briggsów (18 budynków) oraz lokomotywa będąca spuścizną po Mareckiej Kolei Dojazdowej. Niezbędne prace wykonano też w budynku Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, gdzie wykonano renowację klatki schodowej.

Więcej o inwestycjach, które zostały już zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej
inwestycje.marki.pl

 

 

TS
23 maja 2024, godz. 10:27
#Miasto #Inwestycje

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry