bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zmienimy otoczenie pomnika na Strudze

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w przetargu

W ubiegłym roku wyremontowaliśmy północny odcinek Alei Piłsudskiego (od Legionowej do granicy miasta). Teraz przymierzamy się do zmiany otoczenia pomnika, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie dawnej drogi krajowej. Upamiętnia on działania żołnierzy Armii Krajowej II Rejonu „Celków-Marki”.

To miejsce, w którym spotykamy się 1 sierpnia, uroczyście obchodząc rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – przypomina Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza.

Wczoraj (4 lipca) ogłosiliśmy przetarg w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Jego zwycięzca przygotuje projekt, a następnie wykona prace. 

Ułożymy nową nawierzchnię z płyt betonowych, pojawią się elementy małej architektury (m.in. ławki). Projekt przewiduje budowę (na prawo od pomnika) muru oporowego oraz ustawienie plansz historycznych. Wzdłuż boków placu założymy żywopłot. Historyczny obiekt zostanie oświetlony latarniami parkowymi – dodaje burmistrz Jacek Orych.

Warto podkreślić, że na realizację prac na Strudze otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dziękujemy!

Na oferty przedsiębiorców czekamy do 18 lipca tego roku – zaznacza Dariusz Pietrucha.

Zakończenie kontraktu – jeszcze w tym roku. Szczegóły przetargu.

 

WPZ
5 lipca 2024, godz. 09:13
#Miasto #Inwestycje #Poradnik Przedsiębiorcy

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry