Przetarg ogłoszony, zapraszamy firmy do udziału!
Do dwóch razy sztuka? Oby! Ponownie szukamy partnera, który zajmie się budową, a następnie utrzymaniem czterech mareckich arterii. Chodzi o tzw. czteropak, czyli:
Część Państwa zapewne pamięta, że żadna z firm, które uczestniczyły w poprzednim postępowaniu, nie złożyła oferty. Trudno. Wyciągamy wnioski i otwieramy się na inne podmioty. Tym razem każdy, kto spełni opisane w zamówieniu wymagania, może uczestniczyć w tym naszym postępowaniu w formule PPP. Żeby zwiększyć krąg zainteresowanych, wydłużamy też okres realizacji tych czterech inwestycji – z 24 do 36 miesięcy - mówi burmistrz Jacek Orych.
I dodaje:
Na naszą korzyść działa też sytuacja na rynku budowlanym. Firmy narzekają ostatnio na brak dużych zleceń – zarówno w segmencie kubaturowym jak i drogowym. A to będzie całkiem spory kontrakt – zaznacza burmistrz.
Zakres inwestycji jest szeroki. Obejmuje m.in. budowę kanalizacji deszczowej, nowej nawierzchni drogi, chodników, dróg rowerowych, oświetlenia.
Zapraszamy firmy do udziału w tym ciekawym postępowaniu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) – zachęca Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza.
Szczegóły postępowania w Biuletynie Informacji Publicznej
Wcześniej nasze miasto złożyło wniosek o pozyskanie dotacji na tę gigantyczną inwestycję z programu Polski Ład. Ówczesne władze państwowe nie były skłonne do sfinansowania tak dużej inwestycji – mówimy tu o kwocie dziewięciocyfrowej. Stąd padł wybór na formułę partnerstwa publiczno-prywatnego.
TM
9 października 2024, godz. 12:47
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje
© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03
BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa