Zwiększymy liczbę rodzin korzystających z tego rozwiązania
Dziś (28 maja) podpisaliśmy umowę, które niesie wsparcie opiekunom osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o tzw. opiekę wytchnieniową
Ten program prowadzimy w naszym mieście od 2018 r. Jego zadaniem jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów dzieci/dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Gwarantujemy im czasowe zastępstwo. Ten wolny czas członkowie rodziny/opiekunowie mogą przeznaczyć na odpoczynek, regenerację czy załatwienie niezbędnych spraw – informuje burmistrz Jacek Orych.
Dotację na tel cel zdobył Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach.
W poprzednim roku z opieki wytchnieniowej korzystało 12 opiekunów, w tym – 17 – mówi Magdalena Rogalska-Kusarek, dyrektor OPS w Markach.
Wykonawcą usługi będzie zwycięzca konkursu – Spółdzielnia Socjalna Pożytek z Tłuszcza. Wartość umowy to ponad 200 tys. zł.
TM
28 maja 2025, godz. 14:01
#Miasto #Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego #Poradnik mieszkańca
© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03
BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa