Nasze miasto znalazło się na prestiżowej liście beneficjentów rządowego programu "Orły". Jakub Rutnicki, Minister Sportu i Turystyki, ogłosił właśnie wsparcie dla budowy 11 pełnowymiarowych boisk piłkarskich na Mazowszu - w tym jednego w naszym mieście. Z ministerialnej puli trafi do nas prawie 1,9 miliona złotych.
Dzięki tej dotacji, miejska spółka Mareckie Inwestycje Miejskie zatroszczy się o wybudowanie boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy, które powstanie na terenie obiektu Marcovii przy ul. Wspólnej 12.
Nowa boisko znacząco poszerzy możliwości piłkarskich treningów oraz zapewni profesjonalne warunki do rozwoju sportowych pasji dzieci i młodzieży - podkreśla burmistrz Jacek Orych.
Głównym celem programu "Orły" jest tworzenie nowoczesnej infrastruktury niezbędnej do profesjonalnego szkolenia młodego pokolenia i rozwoju piłki nożnej jako najpopularniejszej dyscypliny sportowej w naszym kraju.
Dzięki temu projektowi powstanie 120 nowoczesnych, pełnowymiarowych boisk - zarówno z nawierzchnią naturalną, jak i sztuczną - podkreślał niedawno minister Jakub Rutnicki.
Nowe boisko na Marcovii to kolejna już inwestycja sportowa w Markach dofinansowana przez rząd. W ostatnich latach, dzięki efektywnemu pozyskiwaniu ministerialnych dotacji, udało się zrealizować:
Cieszymy się, że nowoczesne zaplecze sportowe w Markach tak dynamicznie się rozwija, tworząc coraz lepsze warunki do aktywności fizycznej dla naszych mieszkańców!
TM
15 maja 2026, godz. 18:51