bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Sportowo i zdrowo 2

Zajęcia sportowe dla mieszkańców Marek

Klub Sportowy Markowi Biegacze będący lokalnym klubem pasjonatów, amatorów biegania po raz drugi podjął decyzję o organizację zajęć sportowych o nazwie „Sportowo i zdrowo 2” w ramach projektu współfinansowanego przez klub oraz przez miasto Marki. Obserwując rosnące zainteresowanie szczególnie w drugiej połowie zeszłego roku doszliśmy do wniosku, że  forma aktywności, którą chcemy ponownie zaproponować, czyli lekcje wf-u dla dorosłych jest niezwykle pożądana.

Do końca marca odbyło się 5 zajęć w terminach 28.02, 07.03, 14.03, 21.03, 28.03.

Kolejne zajęcia będą odbywać się w sali gimnastycznej szkoły na ul. Okólnej 14 w Markach od godz.21.00 i będą trwały półtorej godziny.

A co robimy na zajęciach? Zacznijmy więc od rzeczy merytorycznych: biegamy w kółko po sali truchcikiem  - każdy to umie. Podskakujemy, robimy wykroki, machamy rękami do góry i na boki, robimy przysiady, przeplatanki i marzymy aby półgodzinna rozgrzewka już się skończyła. A potem bierzemy się za skakanki, drabinki, materace, piłki lekarskie i robimy to samo podskakujemy, robimy przysiady, rzucamy piłkami, podnosimy ręce, nogi, tułów, barki. I tak przez prawie godzinę. Brzmi prosto, bo i proste jest.  Na końcu rozluźniamy mięśnie w części z rozciągania. Cały czas mamy nadzieję, że każde z wykonanych przez nas ćwiczeń prezentuje się tak pięknie jak wtedy, kiedy wykonuje je trener. Bo to wszystko odbywa się pod okiem wybitnego specjalisty, trenera II kategorii lekkiej atletyki Sylwestra Kuśmierza.

Ćwiczymy i ruszamy się, pod okiem fachowca. Zakwasy dwa dni później dają o sobie porządnie znać. Ale kto był na zajęciach ten wie, że oprócz tego wszystkiego otrzymujemy od innych uczestniczących ogromną porcję pozytywnej energii.

To co warto podkreślić – to wszystko jest za darmo. I to, że zamiast siedzieć w domu robisz coś dla siebie dobrego fizycznie i to, że po półtorej godziny wychodzisz z zajęć napędzony pozytywną energią innych ludzi.

Nie musisz być Markowym Biegaczem. Nie musisz być super sprawna/sprawny. Nikt nie oczekuje od Ciebie, że wykonasz 100% ćwiczeń. Nikt nie będzie Cię oceniał. Po prostu przyjdź, zobacz, może z nami zostaniesz. Jedyne o co prosimy to zapisz się wcześniej. Ilość uczestników musi być ograniczona, abyśmy mogli ćwiczyć w komforcie i aby było to bezpieczne. 

Zapisy osobiste w siedzibie KS Markowi Biegacze , księgarnia Zik ul. Małachowskiego 1 lok 6, lub telefonicznie pod nr telefonu 732 933 092 od każdego czwartku od 11.00.

tekst Urszula Mniszko Prezes K
3 kwietnia 2018, godz. 08:00
#Organizacje pozarządowe

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry