bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Druga edycja szkoły rodzenia

Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia dla przyszłych mam.

Kurs dedykowany jest dla kobiet od 23 tygodnia ciąży i ich partnerów zamieszkałych w Markach.

Akt narodzin to dla rodziców podróż do przyszłego macierzyństwa. Do każdej wycieczki musimy się solidnie przygotować, czyli zaplanować nie tylko cel podróży, ale być świadomym, jakie problemy możemy napotkać, a jeśli wystąpią - jak sobie z nimi poradzić. Program podzielony jest na moduły tematyczne, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Pod czujnym okiem położnej zaplanujemy drogę do szpitala, spakujemy torbę i zapoznamy się ze schematem przyjęcia na oddział. W panelu mówiącym o porodzie szczegółowo opisywane są jego etapy, w którym momencie można podać znieczulenie, jakie są jego plusy i minusy. Prowadząca zdradza jakie są najczęściej wybierane pozycje, w których kobiety rodzą i jaką rolę odgrywa partner na sali porodowej. W trakcie zajęć o karmieniu, posiłkując się filmem instruktażowym, przećwiczymy na lalkach najwygodniejsze pozycje dla mamy i dziecka. Położna opowie jakie walory ma karmienie piersią, a także kiedy następuje moment, w którym kobieta może się zniechęcić i gdzie szukać pomocy. Odrębny panel poświęcony jest noworodkowi, gdzie obalimy mity o diecie kobiety karmiącej, wykąpiemy nasze maluchy, a wraz z ratownikiem medycznym wypracujemy algorytm postępowania w sytuacjach zagrożeń jakim są zakrztuszenia i zatrzymanie krążenia u noworodków.

Przygotowanie do przyjścia na świat nowego członka rodziny to nie tylko warsztat rodzenia i opieki nad noworodkiem. Niezwykle ważna jest sfera psychologiczna młodych rodziców, przygotowujących się do nowej sytuacji życiowej. Dlatego w programie przewidzieliśmy zajęcia z psychologiem, który skupi się na więzi obojga rodziców, i wskaże drogę, którą należy podążać, by czerpać radość z macierzyństwa. Z kolei DOULA skupi się na kondycji psychicznej kobiety będącej w połogu i jej nowej roli w społeczeństwie. Prezentacja prawnika pokaże jakie są prawa kobiety w ciąży i na urlopie macierzyńskim oraz świadczenia przysługujące matce i ojcu.  Fizjoterapeutka zadba o naszą kondycję fizyczną, poinstruuje nas jakie ćwiczenia są wskazane dla kobiet w ciąży a jakie w połogu.

Poniżej kilka spraw organizacyjnych.

Miejsce:

Przedszkole Publiczne nr 1 „Wesoły Skrzat” al. Marsz. J. Piłsudskiego 77 w Markach

Daty:

10.04 – wtorek: 18.00 – 20.00

14.04 – sobota: 10.00 – 14.00

17.04 – wtorek: 18.00 – 20.00

21.04 – sobota: 10.00 – 14.00

24.04 – wtorek: 18.00 – 20.00

08.05 – wtorek: 18.00 – 20.00

15.05 – wtorek: 18.00 – 20.00

Zgłoszenia:

e-mail: mareckaszkolarodzenia@gmail.com

tel. + 48 503 196 058

Na zajęcia obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy ! 

Podziękowania:

Za wspólną pracę nad organizacją Mareckiej Szkoły Rodzenia dziękujemy Burmistrzowi Miasta Marki P. Jackowi Orychowi oraz pracownikom Wydziału Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia.

Szczególne podziękowania składamy firmie Motherhood za ufundowanie dodatkowych pomocy dydaktycznych.

 

* Partnerem szkoły rodzenia jest: www.e-mama.pl

*Projekt „Marecka Szkoła Rodzenia” jest finansowany z budżetu miasta Marki, koordynowany przez Fundację Zielone Pojęcie.

Joanna Piotrowska - Fundacja Z
5 kwietnia 2018, godz. 08:00
#Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry