Skuteczni egzekutorzy rzutów karnych

Podopieczni Macieja Wesołowskiego pokonali Escolę Varsovia 2:0. Na listę strzelców wpisali się Piotr Bazler i Dariusz Piwowarek.

Marcovia przystąpiła do meczu podrażniona remisem w ubiegłotygodniowym pojedynku z rezerwami Bugu Wyszków. Wówczas zabrakło odrobiny szczęścia i przede wszystkim skuteczności. Tym razem miało być zdecydowanie lepiej.

I rzeczywiście zwłaszcza w pierwszej połowie mogliśmy oglądać kapitalnie grający "team" Macieja Wesołowskiego. Wszystkie formacje funkcjonowały tak jak trzeba, a zaskoczona dobrą grą Marcovii Escola nie mogła rozwinąć skrzydeł. Rozwijali je za to markowianie za sprawą Mariusza Rogalskiego i Sebastiana Pękali. Od samego początku siali popłoch w defensywie gospodarzy. Nie tylko jednak wspomniana dwójka grała na miarę oczekiwań. Michał Ochman z Kacprem Piekarzem zdominowali środek boiska, Piotra Bazlera można było powstrzymać tylko i wyłącznie nieprzepisowym zagraniem, a Adrian Rowicki nie pierwszy już raz doskonale spisywał się na pozycji numer 9. Defensywa także spisywała się bez zarzutów, a uzupełniał ją jak zwykle pewny Łukasz Bestry.

Dobrze funkcjonująca maszyna rozkręcała się z każdą minutą. Najpierw bliski szczęścia był Piotr Bazler, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Chwilę później kapitalne zagranie „Baziego” umożliwiło Adrianowi Rowickiemu znalezienie się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety tym razem górą był golkiper z Warszawy. Otwarcie wyniku nastąpiło w 29 minucie, gdy Piotr Bazler pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą groźną akcję przeprowadził Michał Grykałowski, ale jego zagrania w pole karne nie zdążył zamknąć Mariusz Rogalski.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Zawodnicy Marcovii walczyli o każdy centymetr boiska, a współpraca między nimi wyglądała obiecująco. Niestety gospodarze w dalszym ciągu nie oszczędzali Piotra Bazlera. Gdy tylko pomocnik z Marek miał piłkę przy nodze, momentalnie doskakiwało do niego dwóch zawodników Escoli, którzy momentami nie przebierali w środkach. Jedno z takich brutalnych wejść zakończyło się czerwoną kartką. Na szczęście dla Piotrka obyło się bez poważnego urazu. Na pamiątkę zostały mu ślady na piszczelu i kostce oraz porwany but i getra.

Grając w przewadze Marcovia nie zwalniała tempa. Napędzane przez Mariusza Rogalskiego i Sebastiana Pękale akcje mocno dawały się we znaki obrońcom Escoli, ale wciąż nie przynosiły efektu bramkowego. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Dariusz Piwowarek, który zamykał na dalszym słupku dośrodkowanie z rzutu wolnego. Niestety, po jego uderzeniu piłka minęła bramkę o kilka metrów. Okazja do rehabilitacji nadeszła szybciej niż sam  przypuszczał. W 80 minucie został bowiem podyktowany kolejny rzut karny, do którego wyznaczony został właśnie Dariusz Piwowarek. Doświadczony zawodnik zdawał sobie sprawę, że celne trafienie zamknie spotkanie i pozwoli Marcovii wrócić do Marek z pewnym kompletem punktów. Zanim doszło do oddania strzału, sędzia pokazał jeszcze bramkarzowi Escoli czerwoną kartkę za niecenzuralne słowa pod jego adresem. Nowy golkiper na szczęście nie pomógł swojej drużynie i Dariusz Piwowarek mógł wznieść ręce ku górze.

Ku zaskoczeniu osłabieni gospodarze byli bardzo bliscy zdobycia kontaktowego gola. W odpowiedzi do siatki mógł, a nawet powinien trafić Sebastian Pękala. Piłka po jego strzale minimalnie minęła jednak prawy słupek. Tuż przed ostatnim gwizdkiem bliski szczęścia był jeszcze Viacheslav Serhiienko, któremu niewiele zabrakło żeby wyłuskać piłkę spanikowanemu bramkarzowi Escoli.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Marcovii. Teraz przed zawodnikami Macieja Wesołowskiego domowe starcie z Unią Warszawa. Spotkanie z zespołem Piotra Mosóra zostanie rozegrane w najbliższą sobotę 14 kwietnia o godz. 13:00.