bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Początek roku szkolnego

Do mareckich szkół publicznych uczęszcza już prawie 4 tys. uczniów

3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po różnymi względami jest rekordowy. W tym roku mamy prawie 4 tys. uczniów: niemal 3,5 tys. uczęszcza do szkół podstawowych oraz prawie 0,5 tys. młodzieży do gimnazjów i liceum. Najwięcej uczniów będzie uczęszczać do rozbudowanej w ubiegłym roku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej (890), następnie do „Trójki” przy Pomnikowej (812) oraz „Dwójki” przy Szkolnej (713). W sumie mareckie podstawówki, gimnazja oraz liceum uruchomią aż 173 oddziały klasowe.

- Życzę wszystkim uczniom, by zdobywali wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości! Wszak to od Was zależy, w jakim mieście/państwie będziemy żyć w kolejnych dziesięcioleciach! Nauczycielom - satysfakcji  z wykonywanej pracy i cierpliwości do młodego pokolenia. Rodzicom - by byli zadowoleni z poziomu kształcenia, które dodatkowo wesprzemy unijnym programem „Mistrzowie Kompetencji” - mówi burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec nie ukrywa, że mimo poczynionych w tej kadencji inwestycji sytuacja lokalowa mareckiej oświaty nie jest łatwa. Zmiany na lepsze uczniowie i ich rodzice odczują w roku szkolnym 2019/2020.

- Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, podwoje otworzy Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, do którego będzie uczęszczać 1200 dzieci. Jak rośnie w górę ta inwestycja, można oglądać codziennie przy Wspólnej. Będziemy też po zakończeniu pierwszego etapu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 - opowiada Jacek Orych.

Miłą niespodzianką były tradycyjne już upominki powitalne dla najmłodszych uczniów - pierwszoklasiści zapewne wykorzystają je w codziennych zajęciach.

TM,WPZ
3 września 2018, godz. 23:21
#Edukacja #Miasto #Szkoła Podstawowa Nr 1 #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Szkoła Podstawowa Nr 3 #Szkoła Podstawowa Nr 4 #Zespół Szkół Nr 1 #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry