"Pola Nadziei" w Markach

zdjęcie ilustracyjne

W ramach międzynarodowej akcji kolejny raz posadziliśmy cebulki żonkili.

Kolejny raz mieszkańcy Marek nie zapomnieli o pięknym geście solidarności z nieuleczalnie chorymi. Skwer przy ratuszu był miejscem wczorajszej akcji „Pola nadziei”. Została ona stworzona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego wsparcia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Burmistrz Jacek Orych powitał wszystkich obecnych, a ks. Paweł Śmierzchalski, dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów z Warszawy, przybliżył młodemu pokoleniu sens i cel akcji. Obecne były delegacje mareckiej młodzieży ze Szkoły Podstawowej AD ASTRA, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego, ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920 roku oraz dzieci z przedszkola „Smerfy”. Wszyscy zasadzili około 200 cebulek żonkili.

Od czasu, gdy wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie “Pola Nadziei”, akcja zebrała wielu zwolenników. Także nasze miasto aktywnie włączyło się w ten projekt i od kilku już lat czynnie w nim uczestniczy wspierając działalność Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów z Warszawy, by pokazać solidarność z ludźmi chorymi i potrzebującymi pomocy.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz nauczycielce ze szkoły AD ASTRA za koordynowanie akcji.

WPZ
18 października 2018, godz. 08:22

"Pola Nadziei" w Markach | zdjęcie 1
"Pola Nadziei" w Markach | zdjęcie 2
LOTERIA PITMareckie Wnioski
Obywatelskie
Wnioski i formularzeZarezerwuj wizytę
w urzędzie

© Miasto Marki   05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95   22 781 10 03   urzad.miasta@marki.pl

BYCHOWSKI - strony internetowe, strony dla administracji, dostępność cyfrowaskocz do góry