bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Sosnowa-Kościuszki - duże zmiany w ruchu

Od środy ulica będzie jednokierunkowa. Zmieni się trasa linii 240.

Jedną z najważniejszych inwestycji w Markach jest przebudowa ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki. Jest to wspólny projekt miasta oraz powiatu, obficie dofinansowany przez Unię Europejską. Na wstępnym etapie robót możliwe było utrzymanie ruchu w obie strony. Obecnie roboty wchodzą w taką fazę, że możliwe jest utrzymanie przejazdu w jedną stronę. Do zmian, zatwierdzonych przez starostwo, dojdzie w środę, 28 XI, po północy. Ruch będzie on możliwy w kierunku zachodnim – od Piłsudskiego w stronę Białołęki. Ważne jest to, że zachowana zostanie możliwość skrętu z Sosnowej-Kościuszki w boczne ulice. Dzięki temu będzie można skorzystać z sąsiednich ulic przy ewentualnym powrocie w kierunku wschodnim.

Zmieni się trasa autobusu 240. Z Marek do Warszawy będzie kursował tak jak dotychczas. Jadąc w kierunku Marek nie pojedzie jednak w stronę Białołęki, lecz skręci przy centrum handlowym przy Głębockiej na Trasę Toruńską, a następnie w Aleję Piłsudskiego. Od wysokości ulicy Szkolnej 240 pojedzie dawnym śladem.

- Przepraszamy za utrudnienia. Mamy nadzieję, że końcowy efekt zrekompensuje wszelkie niedogodności związane z realizacją tej inwestycji. Uzyskaliśmy do niej terminowe, bezzwrotne dofinansowania zewnętrzne i dlatego musimy zintensyfikować działania – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Prace wykonuje wybrana w przetargu firma IDS Bud. Jej zadania to:

- budowa kanalizacji deszczowej z podczyszczalnią wód opadowych

- budowa nowej jezdni, w tym ronda na rogu Okólnej, Kościuszki i Sosnowej

- budowa drogi rowerowej i chodników

- ułożenie brakujących elementów kanalizacji sanitarnej

- Realizacja tej inwestycji daje nam możliwość rozpoczęcia kolejnych inwestycji drogowych w tym rejonie – podkreśla Dariusz Pietrucha. 

DI
23 listopada 2018, godz. 12:47
#Inwestycje #Miasto #PIT dla Marek = inwestycje

Załączniki:

logotypy.jpg

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry