bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Sosnowa-Kościuszki: jak wyjechać

Od środy - duża zmiana. Sugerujemy, jak można sobie poradzić z utrudnieniami

Informacja o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na Sosnową-Kościuszki wzbudziła dużo emocji wśród mieszkańców. Zwłaszcza w kontekście opóźniającego się oddania do ruchu całości Alei Marszałka Piłsudskiego (inwestycja państwowa, a nie samorządowa).  Niestety, z uwagi na konieczność wydatkowania zewnętrznych dotacji do kompleksowej modernizacji Sosnowej-Kościuszki (bez nich miasta nie byłoby stać na tę inwestycję) wykonawca musi zintensyfikować roboty, które mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.
 

Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, jak można wyjechać z rejonu ulic Sosnowa-Kościuszki. Remontowany ciąg będzie jednokierunkowy - w kierunku na warszawską Białołękę. Zachowane zostaną możliwości skrętu w lewo i w prawo.


1. Osoby, które chcą dojechać na Trasę Toruńską, mogą korzystać z Sosnowej Kościuszki i kierować się na Białołękę.
 

2. Osoby, które chcą dojechać w kierunku ulicy Radzymińskiej, mogą skorzystać z ulicy Okólnej i Bandurskiego. Mogą również sięgnąć po inną opcję. Wybierają zatem Sosnową-Kościuszki w stronę Białołęki, skręcają w ulicę Zagłoby, następnie w Husarii i Skrzetuskiego (drogi gruntowe) i drogą techniczną wzdłuż Trasy Toruńskiej dojeżdżają do wjazdu w Aleję Piłsudskiego na wysokości ulicy Barbary.


3. Wkrótce ten ostatni wariant będzie łatwiejszy. W tym tygodniu przy ul. Zygmuntowskiej będzie układana ostatnia warstwa asfaltu. Po oddaniu tej ulicy dojazd do wjazdu w Aleję Piłsudskiego (i dalej na Trasę Toruńską) przy ul. Barbary stanie się znacznie prostszy. O przebiegu prac będziemy informować na naszej stronie internetowej.


4. Nie będzie problemu z dojazdem i wyjazdem z przedszkola Tabaluga położonym przy ul. Rocha Kowalskiego. Wyjazd w stronę Marek prowadzi ulicami Skrzetuskiego, Tatarską i Zagłoby. Osoby, które z tego rejonu chcą powrócić np. w rejon ulicy Mickiewicza czy 11 Listopada, mogą pojechać ulicami Zagłoby, Żeromskiego, skręcić w Sosnową-Kościuszki i następnie w Okólną.


Remont Sosnowej-Kościuszki to największa pod względem wartości inwestycja miasta (16 mln zł). Ulica zostanie odwodniona. Powstaną też nowa, równa nawierzchnia, chodnik i droga rowerowa. Wybudowanie tego ciągu umożliwi w przyszłości modernizację i odwodnienie innych ulic z tego rejonu.


Przypominamy też, że zmieni się trasa autobusu 240. Z Marek do Warszawy będzie kursował tak jak dotychczas. Jadąc w kierunku Marek nie pojedzie jednak w stronę Białołęki, lecz skręci przy centrum handlowym przy Głębockiej na Trasę Toruńską, a następnie w Aleję Piłsudskiego. Od wysokości ulicy Szkolnej 240 pojedzie dawnym śladem.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 

TM
26 listopada 2018, godz. 15:32
#Miasto #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry