bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolejny terminal płatniczy w ratuszu

Ułatwienie dla mieszkańców, którzy załatwiają sprawy w USC/Wydziale Spraw Obywatelskich.

Jeden znajduje się w kancelarii urzędu, a dwa kolejne - w wydziale podatków i opłat. Czwarty terminal płatniczy pojawił się w Urzędzie Stanu Cywilnego/Wydziale Spraw Obywatelskich. Dzięki niemu można w wygodny sposób uregulować opłaty za wydanie aktów stanu cywilnego i zaświadczeń. Terminal znajduje się w pokoju nr 3.

- Według danych Narodowego Banku Polskiego, w II kw. 2018 r. Polacy mieli 40,2 mln kart płatniczych. To oznacza, że statystyczny obywatel nosi w portfelu przynajmniej jedną kartę. Dlatego staramy się ułatwić im załatwianie spraw, promując w naszym urzędzie transakcje bezgotówkowe - podkreśla Anna Marchlik, sekretarz Marek.

Marecki ratusz przyjmuje płatności bezgotówkowe od września 2016 r. Od początku tego roku do 26 listopada mieszkańcy zrealizowali 1804 transakcje, których łączna wartość wyniosła 273,5 tys. zł.

Od 2013 r. urząd nie prowadzi obsługi kasowej. W tradycyjny sposób miejskie opłaty można regulować m.in. w filii banku oraz na poczcie, znajdujących się przy ratuszu.

TM
27 listopada 2018, godz. 09:11
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry