bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

XVI Zjazd Sekcji Archiwistów Samorządowych za nami

Krótkie podsumowanie dwóch dni wykładów, spotkań i rozmów

W dniach 3-4 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszym mieście archiwistów z całej Polski, którzy podczas XVI Zjazdu Sekcji Archiwistów Samorządowych Stowarzyszenia Archiwistów Polskich dyskutowali o cyfryzacji i kwestiach prawnych w branży archiwów.

Zjazd otworzył Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Pietrucha, który metamorfozy zachodzące w naszym mieście porównał z metamorfozami w archiwach: „Tym razem przyjechaliście do mniejszego, ale dynamicznie zmieniającego się miasta. Przez ostatnią dekadę skokowo urosła nam liczba mieszkańców, cieszymy się wybudowaną obwodnicą, na potęgę inwestujemy w obiekty edukacyjne i infrastrukturę. Słowem – przechodzimy metamorfozę. Tak jak i reprezentowana przez Państwa branża. Archiwum zwykłemu człowiekowi kojarzy się ze stabilnością i ogromnymi ilościami papierowych dokumentów. To zapewne tylko pozory. Działacie w zmieniającym się coraz szybciej otoczeniu prawnym. Działacie też w świecie, w którym zapis cyfrowy powoli wypiera to, co było podstawą pracy archiwistów – czyli papier. Tu też obserwujecie metamorfozy” - podkreślał w swoim wystąpieniu.

Uczestnicy prócz wykładów mieli okazję poznać nasze miasto – obejrzeli film o Markach, odwiedzili Pałacyk Briggsów oraz Mareckie Centrum Edukacyjno -Rekreacyjne. W Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego obejrzeli spektakl „Wariatka z Chaillot”.

Uczestnicy jednogłośnie uznali spotkanie za bardzo udane. Mamy nadzieję, że będziemy mogli ich jeszcze kiedyś gościć w Markach.

Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki.

 

 

WPZ
7 października 2019, godz. 09:38
#Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry