bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wirtualna wystawa batiku

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłych obrazów, które powstają w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

Już prawie od dwóch lat, w każdy poniedziałkowy wieczór, w CAF3 spotykają się panie: Elżbieta, Ania, Agnieszka, Magda i Małgosia, miłośniczki malarstwa metodą batiku. Spotykają się w kuchni, bowiem do malowania potrzebny jest im rozgrzany wosk.

Batik jest bardzo starą techniką barwienia tkanin, która wykorzystuje pewną właściwość wosku pszczelego. Miejsca pokryte gorącym woskiem nie poddają się farbowaniu. Do wykonania naszych obrazów używamy bawełnianego płótna, na którym nanosimy nasz projekt obrazu, a następnie zanurzamy go w farbach zaczynając od najjaśniejszych. Po każdym zanurzeniu suszymy i malujemy woskiem te fragmenty obrazu, które chcemy zachować właśnie w tym kolorze. Kładziemy kolejny barwnik, znów suszymy i zabezpieczamy woskiem pożądane partie obrazu, aż osiągniemy zadowalający efekt. Lubimy tu przychodzić,bo to miejsce jest dla nas bardzo przyjazne– mówi pani Elżbieta.

 Dla Pań to nie tylko okazja do realizacji pasji, ale również do wspólnych spotkań, które teraz w okresie epidemii są niemożliwe. Jesteśmy przekonani, że nie marnują czasu i w domowym zaciszu projektują bądź realizują kolejne prace. Zobaczcie w naszej galerii dzieła, które powstały przy Fabrycznej 3.

Jeśli i Ty masz pasję lub hobby i chciałbyś spotykać się z ludźmi, z którymi mógłbyś ją dzielić, to CAF3 jest odpowiednim miejscem dla Ciebie. Musimy jednak jeszcze poczekać, aż sytuacja się unormuje i jego drzwi zostaną otwarte.

CAF3
16 kwietnia 2020, godz. 11:03
#CAF 3 #Kultura

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry