bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Powrót w szczególnych warunkach

W poniedziałek część dzieci znów znajdzie się pod opieką przedszkoli. Ich rodziców prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami.

18 maja znów zaczną pracować cztery miejskie przedszkola. Ostatnie dni upłynęły pod znakiem ich przygotowania do ponownego otwarcia. Wszystkie placówki będą działać w zmienionych warunkach. Powód jest oczywisty – epidemia koronawirusa.

- Wprowadzamy takie zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko pojawienia się COVID-19 na terenie naszych placówek. Wcielamy w życie własne procedury (znajdują się lub znajdą się na stronach poszczególnych przedszkoli), będziemy również przestrzegać wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia. Proszę rodziców o zapoznanie się z nimi. Praca przedszkola w obecnych warunkach sanitarnych jest dość skomplikowana i z całą pewnością będzie wymagała dyscypliny od wszystkich – dzieci, rodziców i personelu – podkreśla Jacek Orych, burmistrz miasta.

- Nasze wszystkie przedszkola są przygotowane na przyjęcie dzieci. Każde pomieszczenie przedszkolne poddano dezynfekcji przez ozonowanie. Placówki są zaopatrzone w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji i utrzymania czystości. Wszystkie placówki posiadają wystarczającą obsadę kadrową  – dodaje Andrzej Motyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, czyli instytucji zarządzającej miejską edukacją.
 

Po analizie ankiet wypełnionych przez rodziców w maju samorząd uruchomi 12 oddziałów przedszkolnych:

Przedszkole Miejskie Nr 1 Wesoły Skrzat   3 oddziały

Przedszkole Miejskie Nr 2                           3 oddziały

Przedszkole Miejskie Nr 3 Bajkowy Świat   4 oddziały

Przedszkole Miejskie Nr 5                           2 oddziały

Miasto prognozuje, że w czerwcu ich liczba zwiększy się do 18-19

Przedszkole Miejskie Nr 1 Wesoły Skrzat   5 oddziałów

Przedszkole Miejskie Nr 2                           7 oddziałów

Przedszkole Miejskie Nr 3 Bajkowy Świat  4 oddziały

Przedszkole Miejskie Nr 5                           2/3 oddziały

 

Oto kilka podstawowych zasad funkcjonowania przedszkoli:

- placówki będą pracować od godz. 7.00 do godz. 17.00

- każda osoba wchodząca na teren przedszkola zobowiązana jest nosić maseczkę/przyłbicę zakrywającą nos i usta oraz rękawiczki.

- minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 4 mkw na wychowanka i każdego opiekuna. Maksymalna liczebność grupy to 12 osób (w uzasadnionych wypadkach może być zwiększona o 2 osoby).

- zgodnie z wytycznymi GIS rodzic jest zobowiązany przyprowadzania do przedszkola dziecka zdrowego, bez objawów choroby. Przy wejściu do przedszkola dziecko będzie mieć mierzoną temperaturę.

- w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, które realizują zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

- przedszkola będą ograniczać kontakt między grupami i osobami z zewnątrz

- w przedszkolu będzie oddzielne pomieszczenie na wypadek konieczności wyizolowania osoby, u której stwierdzono niepokojące objawy

TM
13 maja 2020, godz. 10:53
#Miasto #Przedszkole Miejskie Nr 1 #Przedszkole Miejskie Nr 3 #Przedszkole Miejskie Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry