bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Pod opieką szkół

Przygotowujemy się do wdrożenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

Dziś po raz pierwszy po długiej przerwie zostały otwarte przedszkola. Za tydzień, od 25 maja, w naszych szkołach rozpoczną się natomiast zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas I-III oraz konsultacje dla starszych klas. W poniedziałek w tej sprawie odbyła się telekonferencja z udziałem przedstawicieli władz miasta, dyrektorów szkół oraz Centrum Usług Wspólnych – instytucji zarządzającej miejską edukacją

-  Postępujemy podobnie jak w przypadku przedszkoli. Przeprowadzimy ankietę wśród rodziców wszystkich szkół podstawowych. Prawdopodobnie jutro trafi w Państwa ręce za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Dzięki niej m.in. chcemy wiedzieć, ilu rodziców chce posłać dzieci na zajęcia opiekuńcze – zaznacza burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec, nawiązując do dzisiejszej, niskiej frekwencji w przedszkolach, zaapelował o „realne podejście do tematu”.

-  Frekwencja w przedszkolach jest o połowę niższa od zadeklarowanej przez rodziców. Nie chciałbym, aby podobna sytuacja powtórzyła się w szkołach, bo od liczby zadeklarowanych dzieci zależą nasze działania przygotowawcze oraz ich późniejsza realizacja. A co do samych przygotowań – pracujemy nad tym, żeby wprowadzić w życie wszystkie wytyczne epidemiologiczne i zabezpieczamy odpowiednie ilości środków do dezynfekcji – dodaje Jacek Orych.

TM
18 maja 2020, godz. 13:53
#Miasto #Edukacja #Szkoła Podstawowa Nr 1 #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Szkoła Podstawowa Nr 3 #Szkoła Podstawowa Nr 4 #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry