bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ekrany akustyczne dla Marek

Do GDDKiA wpłynęły trzy oferty przetargowe.

„Projekt i budowa urządzeń ochrony środowiska - ekranów akustycznych oraz modyfikacja istniejących urządzeń zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej nr S8 – na odcinku od węzła Marki w Markach do rejonu ul. Pustelnickiej w Zielonce” – tak brzmi pełna nazwa postępowania ogłoszonego w sierpniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jest to przetarg, który rozwiąże część problemów związanych z hałasem z obwodnicy Marek. O polepszenie klimatu akustycznego mieszkańcy Marek i władze naszego miasta starają się od 2013 r. Przeprowadzenie badań akustycznych i wykazanie wielu przekroczeń norm spowodowało, że państwowy inwestor podjął działania w tym kierunku. Do przetargu ogłoszonego przez GDDKiA stanęły trzy firmy. Budżet GDDKiA wynosi 23,4 mln zł, dwie propozycje wykonawców mieszczą się w tych ramach. Oferty podlegać teraz będą sprawdzeniu. Jeśli zostanie wyłoniony wykonawca, prace powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku.

Dokumentacja przetargowa przewiduje dobudowanie nowych lub podwyższenie istniejących ekranów z lewej i prawej strony jezdni oraz w pasie rozdzielającym. Prace będą prowadzone łącznie na odcinku 3,4 km. Niestety, w ramach obecnego postępowania nie jest przewidziana budowa ekranu na wysokości ulicy Szkolnej.

- Przetarg na zwiększenie ochrony akustycznej jest realizowany w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Jest więc jeszcze czas na doprojektowanie ekranów – tym bardziej, że przy Szkolnej też zanotowano przekroczenia norm hałasu. Być może w wyniku przetargu pojawią się oszczędności. Jeśli tak, niech zostaną przeznaczone na wzmocnienie ochrony akustycznej w tym rejonie miasta – apeluje do drogowców burmistrz Jacek Orych.

TM
28 września 2020, godz. 08:00
#Miasto #Obwodnica Marek

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry