bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Szukamy wykonawcy dojazdu do MCER

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę drogi od Wspólnej do Stawowej. Zapraszamy wykonawców!

Do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego można dojechać albo od strony Alei Piłsudskiego i ulicy Wspólnej, albo od strony ulicy Stawowej (okolice zbiornika wodnego Konne). Ta druga droga ma jeszcze charakter gruntowy, ale mamy nadzieję, że to się zmieni. W tym roku uzyskaliśmy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID), warunkującego rozpoczęcie jakichkolwiek robót. 30 października ogłosiliśmy przetarg na wykonanie przebudowy tego odcinka - od ulicy Wspólnej do ulicy Saturna. Zakres zaplanowanych robót jest szeroki. To nie tylko budowa drogi z nawierzchnią asfaltową, ale również kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej, chodników, oświetlenia, fragmentów sieci wodociągowej i sanitarnej.

- Ta inwestycja poprawi dostępność komunikacyjną Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, naszej największej inwestycji samorządowej ostatnich lat – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Władze nasze miasta starają się o zewnętrzne wsparcie dla tego drogowego przedsięwzięcia.

- Chcemy zdobyć dofinansowania z trzech źródeł rządowych i unijnych: Funduszu Dróg Samorządowych, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – dodaje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Na oferty firm czekamy do 20 listopada. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

W tej chwili toczą się jeszcze dwa postępowania przetargowe na modernizację dróg gruntowych. Chodzi o przebudowę Skowroniej i Pomorskiej. Wczoraj otworzyliśmy oferty w tych postępowaniach. Rozpoczęła się również modernizacja ulicy Środkowej. Trwają też prace przy modernizacji odcinka Okólnej oraz budowie drogi rowerowej i chodnika od obwodnicy do granicy z Ząbkami.

WPZ
9 listopada 2020, godz. 14:49
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje #Szkoła Podstawowa Nr 4 #Mareckie Inwestycje Miejskie #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry