bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Cmentarze zostaną zamknięte

Premier apeluje do seniorów o pozostanie w domach

W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa konieczne będzie zamknięcie cmentarzy. Dojdzie do tego w sobotę, niedzielę i poniedziałek (31 października – 2 listopada), a więc także w Święto Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Będą oczywiście wyjątki  od tej zasady - w tym okresie będą mogły się odbywać pogrzeby.

„Reagujemy na szybko zmieniającą się sytuację epidemiologiczną. Za wszelką cenę chcemy odsunąć wizję całkowitego zamknięcia gospodarki. Podejmujemy kolejne kroki w celu zmniejszenia przyrostu zachorowań. W walce z koronawirusem musimy ograniczyć mobilność społeczną i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada” – czytamy w komunikacie rządu.

- Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby – mówi Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował też do seniorów, by maksymalnie ograniczyli mobilność.

 „Przede wszystkim musimy myśleć o seniorach, którzy są szczególnie narażeni na ciężki przebieg choroby. Apelujemy o ograniczenie przemieszczania się seniorów – zwłaszcza osób po 70. roku życia. Z myślą o nich powstał Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów skierowany. Lokalne ośrodki pomocy społecznej przy wsparciu wolontariuszy dostarczą niezbędne produkty do domu seniora. W ten sposób osoba starsza może ograniczyć konieczność wychodzenia na zewnątrz” – czytamy w komunikacie.

TM
30 października 2020, godz. 16:29
#Koronawirus

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry