bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kolejne obostrzenia związane z COVID-19

Nowe rozwiązania wejdą w życie od najbliższej soboty, 7 listopada.

Dziś w Polsce zanotowano około 25 tys. nowych zachorowań na koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń do 29 listopada.

Od najbliższej soboty, 7 listopada:

  • ostrzejsze limity w małych sklepach do 100 mkw. powierzchni. Na jedną osobę przypadnie 10 mkw. W sklepach powyżej 100 mkw. obowiązuje 15 mkw. na jedną osobę.
  • rozszerzenie nauczania zdalnego również na klasy 1-3 i przedłużenie okresu nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada. Przedzkola nadal będą działać.
  • ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą.
  • obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.
  • teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne, będą tymczasowo zamknięte.
  • w świątyniach na powierzchni 15 mkw. będzie mogła przebywać jedna osoba

Premier ostrzegł, że jeśli zmiany nie przyniosą spadku zachorowań możliwe jest wprowadzenie jeszcze mocniejszych obostrzeń.

- Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców, to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa, ale jeśli przekroczy 75, to będziemy musieli wdrożyć zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu się – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

TM
4 listopada 2020, godz. 14:25
#Koronawirus #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry