bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

W Markach okrążali biegiem... Polskę

Markowi Biegacze w nietypowym wydarzeniu sportowym

W tym roku nie odbył się w klasycznej formule Bieg Niepodległości. Jego organizatorzy nie zrezygnowali jednak ze sportowej formy uczczenia tej ważnej rocznicy. Zaproponowali m.in., by wszystkie zespoły biegaczy przebiegły wspólnie tyle, ile mają granice naszego kraju, czyli 3511 km.

Na takie zaproszenie odpowiedzieli również Markowi Biegacze, jedna z najbardziej „zabieganych” organizacji pozarządowych (dosłownie i w przenośni).

„To już oficjalnie. Zrobiliśmy to! Nie tylko 100%, ale wręcz 150% normy! O czym mowa? O Wyzwaniu Drużynowym w ramach Biegu Niepodległości 2020: okrążmy razem Polskę!  Członkowie Klubu Sportowego Markowi Biegacze w liczbie 50 osób biorących udział w zabawie przez 5 dni nabiegało wspólnie... 1 734 km! Co dało nam wysokie piątej miejsce spośród 32 drużyn biorących udział w wyzwaniu Aktywnej Warszawy” – czytamy na profilu Markowych Biegaczy.

W sumie 32 drużyny uczestniczące w tym projekcie przebiegły 27 853 km. To oznacza, że udało się okrążyć nasz kraj ośmiokrotnie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Markowi Biegacze zostali dodatkowo uhonorowani pięknymi medalami, które przygotowali podopieczni Fundacji Nasza Bajka.

TM
23 listopada 2020, godz. 14:53
#Sport #Miasto #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry