bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zorganizujemy półkolonie dla dzieci klas I-IV

Zapisy trwają do najbliższej środy, 16 grudnia.

4 - 17 stycznia – w tych dniach odbędą się przyszłoroczne ferie zimowe. W tym okresie nasze miasto zorganizuje półkolonie dla uczniów klas I-IV.

Taką formę opieki nad dziećmi dopuściły w trakcie pandemii władze naszego kraju. O tym, że jest takie zajęcia są potrzebne, mówią też wyniki ankiety, którą rodzice uczniów klas I-IV niedawno dla nas wypełniali – tłumaczy Jacek Orych, burmistrz Marek.

Organizatorami półkolonii będą poszczególne szkoły podstawowe, ale miejscem wypoczynku siedziba Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wspólnej 42, znajdująca się w kompleksie Mareckiego Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego (MCER).

Z jednej strony będziemy starać się zapewnić dzieciom jak największe bezpieczeństwo (półkolonie zrealizujemy zgodnie z wytycznymi ministerstwa edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego), z drugiej – sprawić, by był to ciekawie spędzony czas – mówi Jacek Orych.

Dziecko można zapisać na jeden lub dwa turnusy:

  • od 4 do 8 stycznia 2021 r.
  • od 11 do 15 stycznia 2021 r.

Każdy z uczestników będzie przypisany do 12-osobowej grupy uczniów ze swojej szkoły. Opiekę całodniową w godz. od 7.00 do 17.00 zapewnią nauczyciele z tej szkoły. Grupa będzie dysponowała przez cały dzień własną salą lekcyjną. W ramach opłaty tygodniowej 120,00 zł uczniowie będą mieli zapewnione na miejscu zajęcia rekreacyjne na basenie (3 wejścia), kino (2 seanse) oraz zajęcia sportowe, artystyczne i plastyczne. Szkolna kuchnia zapewni na miejscu jednodaniowy ciepły posiłek obiadowy w cenie 6 zł – informuje Centrum Usług Wspólnych.

Zapisy trwają do najbliższej środy (16 grudnia). Karty kwalifikacyjne przyjmuje macierzysta placówka ucznia. Zapraszamy!

TM
14 grudnia 2020, godz. 17:25
#Edukacja #Miasto #Centrum Usług Wspólnych #Szkoła Podstawowa Nr 4

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry