Wyróżnienia dla młodych mieszkańców za osiągnięcia artystyczne, sportowe i w nauce.
Po raz dziesiąty Burmistrz Miasta Marki przyznał uczniom szkół ponadpodstawowych i studentom wyższych uczelni stypendia. Są one przyznawane za wysokie wyniki w nauce oraz za osiągnięcia artystyczne i sportowe. W ramach Programu Stypendialnego tworzony jest corocznie fundusz o charakterze motywacyjnym. O stypendia mogą ubiegać się uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci wyższych uczelni, którzy oczywiście są mieszkańcami naszego miasta.
W tegorocznej edycji złożono 25 wniosków o przyznanie stypendium, które opiniowała Komisja Stypendialna. Burmistrz Jacek Orych przyznał na rok szkolny i akademicki 2020/2021 stypendia w czterech kategoriach:
I. Za osiągnięcia w nauce dla uczniów szkół ponadpodstawowych - 5 stypendiów:
- Małgorzata Seta - uczennica VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV,
- Weronika Krakowiak - uczennica VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV,
- Natalia Bednarek - uczennica VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV,
- Andrzej Woźniak – uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV,
- Paulina Januszek – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Markach.
II. Za osiągnięcia w nauce dla studentów - 9 stypendiów:
- Karolina Wierzbicka – studentka Wojskowej Akademii Technicznej,
- Julia Mioduszewska – studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
- Katarzyna Bubień – studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
- Zuzanna Pietrucha – studentka Uniwersytetu Łódzkiego,
- Wiktoria Zawadzka - studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
- Bernard Wnuk – student Uniwersytetu Warszawskiego,
- Natalia Wilczyńska – studentka Uniwersytetu Warszawskiego,
- Aleksandra Denkiewicz - studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
- Magdalena Zapalska - studentka Uniwersytetu Warszawskiego.
III. Za osiągnięcia artystyczne dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów – 1 stypendium:
- Jakub Kwaśniewski – student Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
IV. Za osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów - 5 stypendiów:
- Wiktoria Pruszyńska – uczennica Zespołu Szkół Sportowych nr 50 Mistrzostwa Sportowego w Warszawie,
- Sebastian Pieńkowski – uczeń LIX LO Mistrzostwa Sportowego w Kielcach,
- Marta Bańkowska – studentka Uniwersytetu Warszawskiego,
- Weronika Wieczorkowska – studentka Akademii Wychowania Fizycznego,
- Aleksandra Kisiel – studentka Politechniki Warszawskiej.
Wyróżnionym stypendystom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć. Mamy nadzieję, że przyznana pomoc przyczyni się do rozwoju karier naukowych, artystycznych i sportowych. Program Stypendialny Miasta Marki będzie kontynuowany w następnych latach.
CUW
5 stycznia 2021, godz. 15:18