bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Niezwykłe serce w sercu miasta

Zbieramy nakrętki do specjalnego pojemnika w Parku Wolontariuszy

Jak wesprzeć osoby potrzebujące i jednocześnie wykorzystać niepotrzebny odpad? Zbierając plastikowe nakrętki po napojach! Takie rozwiązanie zastosowaliśmy przy jednej z alejek w Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej oraz na skwerze ks. Markiewicza na Strudze. Ustawiliśmy tam wielkie czerwone serca. Zgodnie z widniejącym na nich hasłem „Marki - włącz się” włączmy się w pomaganie.

Zapisy zainteresowanych osób taką formą pomocy przyjmujemy stale od 8 marca od godz. 8:00. Każda osoba zgłaszająca chęć udziału w inicjatywie proszona jest o krótki opis celu zbiórki, przekazanie danych kontaktowych i organizacji (KRS) wspierającej osobę oraz podpisanie zgody na upublicznienie danych osobowych (w załączniku). Zbiórka prowadzona jest w pierwszej kolejności dla osób zameldowanych w Markach. O decyzji, która osoba będzie wspierana, zdecyduje kolejność prawidłowo wysłanych zgłoszeń. Czas trwania zbiórki dla jednej osoby nie będzie przekraczał 2 miesięcy. Po upływie tego czasu odbiór nakrętek będzie należeć do osoby wspieranej. (chyba że serduszko zapełni się szybciej – wówczas odbiór następuje w momencie zapełnienia). Zgłoszenia przyjmujemy tylko i wyłącznie drogą mailową na adres: wpr@marki.pl

Zachęcamy mieszkańców do uczestnictwa w tej charytatywnej inicjatywie. Można zbierać wszystkie rodzaje plastikowych zakrętek, bez względu na kształt czy kolor oraz rodzaj opakowania, z którego są pozyskane - mówi Katarzyna Pisarska z Wydziału Promocji, Zdrowia i Sportu.  

 

WPZ
15 września 2021, godz. 09:55
#Miasto

Załączniki:

zgodaok.doc

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry