bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Tytuły "Kobieta z Marką 2021" przyznane

Prezentujemy cztery niezwykłe kobiety, które zasłużyły na miano "Kobiety z Marką 2021"

Są rzeczy pewne – zmiany pór roku, wschód i zachód słońca oraz - od sześciu lat - wyjątkowe uhonorowanie lokalnych liderek w Markach. Spotykamy je na co dzień, mijamy na ulicy, widzimy w sklepie i autobusie. Tu mieszkają, pracują, tworzą i działają na rzecz naszej mareckiej społeczności. Jednocześnie wyróżniają się zaangażowaniem w nasze mareckie sprawy. Takie (nie)zwykłe są kandydatki, zgłaszane do konkursu „Kobieta z Marką” przez mieszkańców, organizacje pozarządowe oraz gminne jednostki organizacyjne. W tym roku zgłoszono 19 kandydatek, tradycyjnie w czterech kategoriach: działalność społeczna, kultura, samorząd oraz przedsiębiorczość. Niełatwego wyboru dokonała siedmioosobowa kapituła, w której przeważała jak przystało na konkurs poświęcony Paniom, płeć piękna.

Nietypowa gala wręczenia nagród, która odbyła się 5 marca w gościnnych progach Mareckiego Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, a nagranie z uroczystości miało swoją premierę podczas organizowanego przez Marecki Klub Kobiet z Pasją VI Konwentu Kobiet Szminka 2021, tym razem w on-linowej formule. Oto nagrodzone Panie:

Pani Karina Węgiełek – kategoria kultura, Pani Agata Issasi-Kuran w kategorii działalność społeczna, Pani Anna Sołoninko w kategorii samorząd oraz w kategorii przedsiębiorczość Pani Joanna Wieczorek. 

Nie zapominamy o pozostałych nominowanych Paniach. I tak kategorii działalność społeczna nominacje otrzymały: Jadwiga Golińska-Kamińska, Emilia Bogusz, Ewa Zembrzycka-Wiater, Marta Bańkowska i Agata Isasi-Kuran. Pani Agata z rąk burmistrza otrzymała statuetkę a tytuł „Kobieta z Marką 2021” trafił właśnie do niej. Jest ona zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną na terenie Marek, organizuje i propaguje wśród dorosłych mieszkańców oraz dzieci wiele akcji społecznych. Sercem związana z Markowymi Biegaczami.

W kategorii kultura nominację otrzymały cztery Panie: Karina Węgiełek, Urszula Mniszko, Ewelina Kryszkiewicz oraz Barbara Skorupska. Tytuł Kobiety z Marką 2021 zasłużenie powędrował do Pani Kariny Węgiełek. Pani Karina jest scenarzystką i reżyserką krótkometrażowego filmu „Rudy” (2019), który zrealizowany został w całości w Markach oraz przy ogromnym wsparciu miasta Marki i jego mieszkańców. Do tej pory film dostał się na czterdzieści trzy festiwale i zwiedził aż pięć kontynentów.

W kategorii przedsiębiorczość zostało nominowanych rekordowo dużo Pań, co niezmiernie cieszy. Były to Panie: Anna Borkowska, Jadwiga Kubiak, Joanna Wieczorek która otrzymała aż dwie nominacje i Agnieszka Bandura. Tytuł Kobiety z Marką 2021 w tej kategorii Kapituła przyznała Pani Joannie Wieczorek. Laureatka to twórczyni firmy New Creative Brand, społecznik, z pasją do kreowania, działaczka w licznych organizacjach pozarządowych i akcjach wolontariackich.

W ostatniej kategorii, czyli samorząd wpłynęły cztery nominacje dla Pań – Ewy Michalak, Katarzyny Cichowicz, Anny Chojeckiej oraz Anny Sołoninko.

Tytuł Kobiety z Marką 2021 oraz statuetkę otrzymała Anna Sołoninko. Choć na co dzień mieszka w Warszawie, serce oddała Markom. Od 2010 pracuje w Wodociągu Mareckim, aktywnie udziela się w samorządzie terytorialnym inicjując nowatorskie działania w zakresie edukacji ekologicznej.

Każda z nominowanych Pań z rąk Burmistrza Jacka Orycha otrzymała pamiątkowy dyplom nominacji, symboliczny upominek oraz piękne kwiaty. Laureatki tradycyjnie już uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

Wszystkim laureatkom oraz nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności.

Zobacz filmową relację TUTAJ

WPZ
7 marca 2021, godz. 18:20
#Miasto #Kultura #Organizacje pozarządowe

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry