bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Spis jest naprawdę łatwy!

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Spisz się na infolinii

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99. Wybierz kanał "Spisz się przez telefon" a osoba obsługująca zada Ci pytania i wypełni za Ciebie ankietę spisową. 

Nie masz komputera? Możesz spisać się w Urzędzie

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu  Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021.  Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. Pamiętaj, że ze względu na sytuację epidemiczną należy wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

Rachmistrz ostatnią deską ratunku

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Miasta – lub przez infolinię musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty.

Bardzo ważne – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie - przypominają pracownicy GUS.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

#LiczymySięDlaPolski

WPZ
1 kwietnia 2021, godz. 11:00
#Narodowy Spis Powszechny #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry