bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Milion złotych dla Marek

Uzyskaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ubiegłym roku z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych otrzymaliśmy ponad 3 mln zł. Do tej kwoty możemy dopisać kolejny 1 mln zł. Na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego ukazała się lista samorządów, których inwestycje zostaną zasilone rządowymi pieniędzmi. Znalazły się na niej Marki, a konkretnie budowa ulicy Projektowanej (Kościelnej).

- Mamy nadzieję, że to nie koniec takich wieści. W ubiegłym roku otrzymaliśmy od wojewody mazowieckiego informację, że wniosek o dofinansowanie budowy Saturna, Marsa, Jowisza z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał pozytywną rekomendację. Czekamy na podpis premiera. Przy tej inwestycji korzystać będziemy też z pieniędzy unijnych (tzw. ZIT) oraz – być może – wsparcia ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Miasto składa kolejne wnioski o dofinansowania. Do marszałka województwa oraz konserwatora zabytków – o wsparcie remontu kamienic Briggsów, natomiast do ministra kultury – remontu mareckiej ciuchci.

TM
31 marca 2021, godz. 11:14
#Inwestycje #Miasto #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry