bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza

Propozycje projektów można składać do końca kwietnia.

W ubiegłym roku Marki z sukcesem zadebiutowały w Budżecie Obywatelskim Mazowsza (BOM). Projekt doświetlenia przejść dla pieszych wzdłuż ulicy Legionowej uzyskał na tyle wysokie poparcie, że wszedł do realizacji. Jest okazja zgłosić kolejne pomysły Od dzisiaj (6 kwietnia) można je zgłaszać do drugiej edycji BOM.

To mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest im potrzebne, dlatego oddajemy im głos. Czekamy na pomysły zarówno w zakresie budowy czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych, wydarzeń kulturalnych. Badania profilaktyczne, plac zabaw, ścieżka edukacyjna, piknik rodzinny – to Mazowszanie wspólnie zadecydują, jak zmieni się ich najbliższe otoczenie. To ważne, aby poznać i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców zarówno dużych miast, miasteczek, jak i małych wsi – zachęca Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

W tym roku do dyspozycji mieszkańców województwa jest 25 mln zł. Na region warszawski wschodni (tu są klasyfikowane Marki) przypadnie prawie 2,3 mln zł. Projekt może złożyć każdy mieszkaniec Mazowsza. Jego wykonanie musi być jednak możliwe w ciągu jednego roku. Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania.

Budżet Obywatelski Mazowsza to kolejne narzędzie, dzięki któremu mamy realny wpływ na zmiany w naszym otoczeniu. Zachęcamy do udziału w konsultacjach i zgłoszenia ciekawych projektów, które odmienią Mazowsze - zachęcają Urszula Paszkiewicz, Paweł Pniewski, Andrzej Nadolski i Przemysław Lis, autorzy mareckiego i zwycięskiego projektu z BOM.

Głosowanie będzie trwać od 23 sierpnia do 19 września.

Więcej o Budżecie Obywatelskim Mazowsza - TUTAJ

Przypominamy, że do 22 kwietnia można też składać projekty do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie zdecyduj.marki.pl

TM
6 kwietnia 2021, godz. 13:31

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry