bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zaplanuj nasadzenia razem z nami

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety

Szanowni Państwo,

Chcemy, by nasze miasto się rozwijało i było przyjazne dla mieszkańców. Stąd niezbędne jest zasięgnięcie Państwa opinii w sprawie planowanych miejsc do nasadzeń drzew.

Poniżej znajduje się link do formularza ankiety. Zachęcamy do jej wypełnienia:

ANKIETA DOTYCZĄCA NASADZEŃ

 

Dlaczego drzewa w mieście są ważne?

Najważniejszą funkcją drzew, mającą bezpośredni wpływ na nasze życie, jest produkcja tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla. Drzewa neutralizują zanieczyszczenia powietrza – mniejsze cząsteczki pochłaniają, większe osiadają na liściach i gałęziach. Dzięki temu potrafią ograniczyć zapylenie powietrza nawet do 75%.

Drzewa mają również właściwości regulacyjne – obniżają temperaturę powietrza od 3 do ponad 8 st. C poprzez proces transpiracji, czyli odparowywania wody. W ciągu doby drzewa potrafią oddać od 200 do 400 litrów wody. To dlatego temperatura powietrza w parkach jest zawsze odczuwalnie niższa. Zupełnie inaczej oddziaływają powierzchnie asfaltowe i betonowe.

Drzewa również pochłaniają wodę – przez liście i korzenie. Około 30% opadów nigdy nie spada na ziemię, bo zatrzymywane są na liściach i gałęziach oraz pniu drzewa. Kolejne do 30% opadów absorbują korzenie. To dlatego drzewa mają niebagatelne znaczenie w ochronie przed podtopieniami w czasie ulewnych deszczy.

źródło: http://miastodrzew.wroclaw.pl/drzewa-w-miescie/

WOŚ
14 kwietnia 2021, godz. 12:01
#Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry