bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Drogi "do" i "z" Małachowskiego

Ogłosiliśmy dwa przetargi projektowe

Uwaga firmy projektowe! Czekamy na Wasze oferty w dwóch przetargach, które mają wspólny mianownik. Chcemy poprawić dostępność komunikacyjną w gęsto zaludnionym rejonie ulicy Małachowskiego.

Pierwszy przetarg dotyczy drugiego połączenia ulicy Małachowskiego z Aleją Piłsudskiego. Obecnie jest to droga z płyt, znajdująca się w sąsiedztwie domów komunalnych. Chcemy zaprojektować tu ulicę z nową nawierzchnią, odwodnieniem, chodnikiem i oświetleniem. Szczegóły przetargu TUTAJ

Drugi przetarg obejmuje zaprojektowanie połączenia ulicy Małachowskiego z ulicą Okólną. Tu chcemy – oprócz nowej drogi – zaprojektować m.in. ciąg pieszo-rowerowy. Szczegóły przetargu TUTAJ

Dzięki temu w znaczący sposób odciążylibyśmy skrzyżowanie Małachowskiego z Piłsudskiego, dając możliwość alternatywnego dojazdu/wyjazdu – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Prace projektowe mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Potem pozostanie kwestia znalezienia pieniędzy w naszym – nie ma co ukrywać – napiętym budżecie. Mamy nadzieję, że uda nam się do finansowania przedsięwzięcia zaprosić zewnętrznych partnerów, którym też leży na sercu poprawa dostępności komunikacyjnego tego rejonu – dodaje burmistrz.

Szykowana jest także dokumentacja dla prawoskrętu z ulicy Małachowskiego w Piłsudskiego., Jest to cześć zamówienia na projekt kompleksowej przebudowy głównej arterii miasta. Wykonuje ją firma Mosty Warszawa.

TM
23 kwietnia 2021, godz. 15:30
#Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry