Podział punktów w stolicy

Wyjazdowe spotkanie Marcovii z Unią Warszawa zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dwa pierwsze mecze wiosennej rundy IV ligi Marcovia zakończyła zwycięstwami. Tej sztuki nie udało się powtórzyć z Unią Warszawa, sąsiadem w tabeli.

Trzeba uczciwie przyznać, że w pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Sytuacje podbramkowe można byłoby policzyć na palcach jednej ręki. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miała Marcovia, ale uderzenie głową Kacpra Piekarza minęło bramkę gospodarzy. Minusem pierwszych 45-ciu minut było otrzymanie żółtej kartki przez Kacpra Bystrosa, która automatycznie eliminuje go z gry przeciwko Sparcie Jazgarzew.

W przerwie trener Kucharczyk dokonał jednej roszady. Boisko opuścił Patryk Czajka. a jego miejsce zajął Marcin Rojek. Obraz gry nie uległ jednak diametralnej zmianie. Gra była szarpana i ciężko było stworzyć składną akcję. Po ogromnym zamieszaniu w naszym polu karnym blisko zdobycia bramki byli zawodnicy Unii. Na szczęście przytomnie zachowali się nasi defensorzy i zagrożenie zostało oddalone. Chwilę później kolejną szansę miał Kacper Piekarz. Niestety z jego uderzeniem poradził sobie golkiper z Warszawy.

Wraz z upływem czasu coraz bardziej realny był podział punktów. Marcovia starała się jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W doliczonym czasie gry nadarzyła się ku temu znakomita okazja. Po kapitalnym zagraniu Marcina Rojka oko w oko z bramkarzem znalazł się Jan Sienicki. Młody napastnik oddał natychmiastowy strzał, z którym poradził sobie jego przeciwnik. To była piłka meczowa, która powinna znaleźć się w bramce. Nasz zawodnik stawia jednak dopiero pierwsze kroki w drużynie seniorskiej i nikt nie miał do niego żadnych pretensji. Jego premierowe trafienie w 4 lidze jest kwestią czasu.

Teraz przed Marcovią domowe starcie ze Spartą Jazgarzew, które rozpocznie się w sobotę 1 maja o godz. 11:00. Klub planuje przeprowadzić transmisję "na żywo" z tego pojedynku na FB seniorów - 'Marcovia Marki".