bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Akcja sterylizacja 2021

Od 4 maja uruchamiamy program darmowej sterylizacji, kastracji i znakowania zwierząt domowych

Wzorem lat ubiegłych nasza gmina kompleksowo opiekuje się zwierzętami: bezdomnymi, wolnożyjącymi, dzikimi. Od kilku lat wspieramy również właścicieli czworonogów domowych poprzez program wplywający na ograniczenie bezdomności zwierząt. O jakim projekcie mowa? Akcja sterylizacja to program, który na stałe wpisał się w naszą politykę prozwierzęcą. Od kilku lat prowadzimy akcję sterylizacji, kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych posiadających właściciela.

Program nie tylko wpływa na ograniczenie niekontrolowanego rozrodu zwierząt, zmniejszając bezdomność, ale również poprzez znakowanie usprawnia szukanie właściciela w przypadku odłowienia zwierzaka przez służby miejskie - zaznacza Martyna Malinowska z Wydziału Ochrony Środowiska.

Wnioski do programu można składać od 4 maja 2021 r do 31 sierpnia 2021 r. lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Wniosek musi zawierać:

  1. imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem zamieszkania i telefonem kontaktowym,
  2. gatunek zwierzęcia,
  3. wagę zwierzęcia,
  4. numer identyfikacyjny mikroczipa, jeżeli zwierzę taki posiada oraz nazwę bazy, w której numer mikroczipa jest zarejestrowany,
  5. określenie rodzaju zabiegu do wykonania,
  6. podpis właściciela wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z programem.

Na każdego zwierzaka należy złożyć oddzielny wniosek. Wnioski będą rozpatrywane wg kolejności ich złożenia, w miarę posiadanych środków finansowych przeznaczonych na cel programu.

Poniżej znajduje się plik pdf zarządzenia Nr 0050.078.2021 Burmistrza Miasta Marki z dnia 30 kwietnia 2021 roku w sprawie programu pn. "Akcja sterylizacja". Zarządzenie zawiera wzór obowiązującego wniosku.

WOŚ
30 kwietnia 2021, godz. 11:57
#Środowisko

Załączniki:

00500782021.pdf

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry