bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rozszerzamy pilotaż internetowych rezerwacji

Od 4 maja będzie można elektronicznie umówić się na wizytę w Wydziale Podatków i Opłat.

Niedawno informowaliśmy Państwa o wdrożeniu pilotażu internetowej internetowej rezerwacji wizyt w ratuszu. Zaczęliśmy go od Wydziału Spraw Obywatelskich. Obiecaliśmy wówczas, że będziemy rozszerzać zakres pilotażu. I tak się właśnie stanie od 4 maja. Wówczas będzie można zarezerwować spotkanie w Wydziale Podatków i Opłat (budynek przy Lisa Kuli 3a).

Jak to zrobić? Przypominamy zasady:

Pierwszym krokiem jest wejście na stronę rezerwacja.marki.pl. Najpierw wybieramy wydział, w którym chcemy załatwić sprawę. Następnie, po prawej stronie ekranu, wybieramy usługę, która nas interesuje. Klikamy na odpowiednią ikonkę i przechodzimy do rezerwacji terminu wizyty. Zaznaczamy najpierw datę, a następnie godzinę wizyty w ratuszu.

Uwaga! Rezerwacji dokonujemy najpóźniej „dzień przed”, natomiast najwcześniej – „na dwa tygodnie przed” planowaną wizytą

Następnie wpisujemy imię i nazwisko, podajemy adres e-mail i dodajemy wyświetlany u dołu kod CAPTCHA. Po zarezerwowaniu wizyty mieszkaniec otrzymuje na adres poczty elektronicznej informację o terminie i godzinie  spotkania, informację RODO oraz dwa przyciski „potwierdź swoją wizytę” i „odwołaj swoją wizytę”. Prosimy, by w ciągu 30 minut potwierdzić wizytę. Jeśli tego mieszkaniec nie zrobi, termin przepadnie. Po potwierdzeniu wizyty interesant otrzyma kod PIN – to ważne, żeby o nim nie zapomnieć. Po przyjściu do urzędu/wydziału wybiera na biletomacie ikonę „rezerwacja internetowa”, wpisuje PIN i drukuje bilet. Odpowiedni pracownik zaprosi go wówczas, by załatwić sprawę. Z racji tego, że nadal wiele osób korzysta z telefonu, by umówić się w urzędzie, na każdą godzinę będzie mógł się zarejestrować internetowo jeden interesant. Będzie on zapraszany do załatwienia sprawy z pierwszeństwem przed osobami, które pojawiły się bez takiej rezerwacji.

TM
4 maja 2021, godz. 08:00
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry